Temel Dini Bilgiler Yarışmasında Kazanan Belli Oldu

Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Müftülüğünün ortak düzenlediği Temel Dini Bilgiler Ortaokullar ve Liselerarası Bilgi Yarışmasının finali yapıldı.

Temel Dini Bilgiler Yarışmasında Kazanan Belli Oldu
Temel Dini Bilgiler Yarışmasında Kazanan Belli Oldu
Elazığ Belediyesi Kültür Merkezinde yapılan yarışmanın finaline Vali Murat Zorluoğlu, Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, İl Emniyet Müdürü Doğan Cangül, İl Müftüsü Yusuf Sarıkaya, İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Bağlıtaş ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Program Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından Kuran Tilaveti ile başladı. Altı okulun katıldığı final yarışmasında açış konuşmasını yapan Elazığ Anadolu Lisesi Din Kültürü Öğretmeni Nebi Gerek, "Bu yıl 6.'sını düzenlediğimiz Temel Dini Bilgiler Yarışmasında 5000 öğrenciye ulaşarak hem ilmihal bilgisini öğrencilere öğretmek hem de okur-yaşar bir nesil yetiştirmeyi planladık. Bu uğurda emeği geçen tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum" dedi.

Programda konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Bağlıtaş ve İl Müftüsü Yusuf Sarıkaya öğrencilere başarılar dileyerek yarışmanın gençliğe faydalı olacağına inandıklarını belirttiler.

Seyda Molla Bahri İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerinden oluşan ilahi korosunun ardından yarışmanın finali yapıldı.

On beş sorudan oluşan yarışmada en çok doğru cevabı veren Merkez Anadolu Lisesi birinci, İmam Efendi Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ikinci, Karakoçan TOBB Anadolu İmam Hatip Lisesi üçüncü oldu.

Dereceye giren öğrencilere ödüllerini Vali Murat Zorluoğlu, Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ve İl Emniyet Müdürü Doğan Cangül verdi.

Yarışmanın koordine edilmesinde emeği geçen okul müdürlerine Vali Murat Zorluoğlu plaket verdi.

Programda bir değerlendirme yapan Vali Zorluoğlu emeği geçen herkese teşekkür ederek “Yüce dinimiz İslam’ın da ilk emri olan Allah’ın emri ile okumayı bize vaaz ediyor. Böyle bir dinin mensupları olmaktan da büyük bir şeref duyduğumu belirtmem gerekir. Şehrimizin gelişmesi ve kalkınması daha fazla bilgi üretmemizle var olan bilgiyi ve teknolojiyi daha fazla geliştirmek mümkün olacaktır. Yalnız bunların tek başına yeterli olmadığını da biliyoruz. Bizler nasıl bugün bilgide yarışıyorsak özellikle siz sevgili gençlere söylemek isterim ki iyilik ve güzellikte de yarışmalısınız. Sizler vatanperverlikte ve millet sevgisinde, cesarette ve kahramanlıkta, hayırseverlikte ve yardımseverlikte de yarışmalısınız. İnanıyorum ki gelecekteki Türkiye sizlerin emeği ile çok daha kalkınmış bir hale gelecek.  Burada 67 okulumuz ve 400 öğrencimizin yarıştığı bu final gününde altı okulumuz öne çıktı. Bu öğrencilerimizi tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyorum” dedi.
 
elazığ elazığ haber elazığ Temel Dini Bilgiler Yarışması
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bir acı haberde Şırnak’tan!
Bir acı haberde Şırnak’tan!
Siirt'te askere hain tuzak! Şehit ve yaralılarımız var
Siirt'te askere hain tuzak! Şehit ve yaralılarımız var