Tarım'da Etkin Hizmet İçin 9 Araç Tahsis Edildi

Elazığ İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne 9 adet araç tahsis edilirken,27 çiftçiye de hibe sözleşmeleri verildi.

Tarım'da Etkin Hizmet İçin 9 Araç Tahsis Edildi
Tarım'da Etkin Hizmet İçin 9 Araç Tahsis Edildi
 
 

Elazığ İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği tarafından, tarımsal hizmetlerin daha etkin bir şekilde yürütülebilmesi amacıyla İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne 500 bin TL’lik bütçe ayrılarak 9 adet araç alımı yapıldı. Araçlar, yapılan törenle İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne teslim edildi. Törenin ardından sulama sistemlerinin desteklenmesi kapsamında 27 çiftçiye hibe sözleşmeleri verildi. Yapılan programlara Vali Murat Zorluoğlu, İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Turan Karahan, Elazığ İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Sabuncu ve davetliler katıldı.

 

İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne 9 adet araç temin ettiklerini belirten Vali Murat Zorluoğlu, "Araçlarımızı merkezde ve ilçelerimizde tarıma yönelik hizmetleri daha iyi bir şekilde vatandaşlarımızla buluşturulması için kullanacağız" dedi.

 

Daha sonra 27 çiftçiye hibe sözleşmelerinin verilmesiyle ilgili de konuşan Vali Zorluoğlu, " İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğümüz 27 çiftçimize bireysel sulama sistemleri çerçevesinde önemli bir hibe ve destek sağladı. Bu 27 proje sahibine toplam 269 bin liralık hibe desteği sağlanmış oldu. Bu tür projeler suyun çok daha ekonomik ve verimli bir şekilde kullanılmasında önemli bir destek sağlayacak. İlimizin 3 tarafı sularla çevrilmiş olsa da kot farklarından dolayı zaman zaman tarımsal sulamada sorunlar yaşayabiliyoruz. Suyun mutlaka ekonomik olarak kullanılması gerekiyor. Bu tür projeler aynı zamanda tarımsal üretimindeki verimi de ciddi bir şekilde arttıracaktır" diye kaydetti.

Elazığ haber elazığ elazığ tarım
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yüz binlerce kişiye müjde! 433 lira fazla alacaklar
Yüz binlerce kişiye müjde! 433 lira fazla alacaklar
Bayram tatili 9 gün olacak mı?
Bayram tatili 9 gün olacak mı?