Şavak-Der'den sahte peynir uyarısı

Şavaklılar Derneği sahte ve hileli tulum peynirine karşı vatandaşı uyardı.

Şavak-Der'den sahte peynir uyarısı
Şavak-Der'den sahte peynir uyarısı www.haberelazig.com

Elazığ Şavak-Der sahte tulum ve hileli tulum peynirine karşı vatandaşı uyardı.Bu kapsamda bir araya gelen dernek üyeleri basın açıklaması yaptı. 

Halkın geçiminin yoğunluklu olarak hayvancılık ve peynir üretimi ile sağladığını dile getiren Şavak-Der Başkanı Naim Doğan, yaylalarda doğal bitkilerle beslenen koyunların sütünden özenle üretilen tulum peynirinin sahte ve hileli peynirlerin tehdidi altında olduğunu söyledi. 

Vatandaşları sahte peynire karşı uyaran Doğan, “Maalesef bitkisel yağ, nişasta, kemik unu ve iade peynirler karıştırılarak süt kullanılmadan elde edilen peynir görünümlü karışım , piyasada yağlı tulum peyniri olarak satılıyor. 10 kilo sütten 1 kilo hakiki Şavak tulum peyniri imal ediliyor. İnsan emeğini ve sağlığını hiçe sayan,  gözünü para hırsı bürümüş emek hırsızları, süt kullanmadan çeşitli karışımları tulum peyniri diye piyasaya sürmektedir. Bu peynirler üretim tarihi ve son kullanma tarihi üzerinde olmayan torbada satılan ürünlerdir” dedi. Basın açıklamasının ardından dernek üyeleri konuyla ilgili bilgilendirildi.

şavak der
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Enflasyon rakamları açıklandı
Enflasyon rakamları açıklandı
Kredi çekeceklere müjde!
Kredi çekeceklere müjde!