SAĞLIK BAKANLIĞI'NA 4 BİN POLİS ALINACAK

SAĞLIK BAKANLIĞI'NA 4 BİN POLİS ALINACAK

SAĞLIK BAKANLIĞI'NA 4 BİN POLİS ALINACAK
SAĞLIK BAKANLIĞI'NA 4 BİN POLİS ALINACAK

Sağlık çalışanlarına yönelik şiddeti önlemek amacı ile Sağlık Bakanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü iş birliği yapmaya hazırlanıyor. Bu iş birliği kapsamında hastanelerde görevlendirilmek üzere 4 bin polis memuru alınması planlanıyor.

Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Eyüp Gümüş, sağlık çalışanlarının Tükiye’nin heryerinde yüzlerce hastaya hizmet verdiklerini belirterek herhün yaklaşık 1 milyon vatandaşın hastanelere gittiğini söyledi. Hastaneye giden hastalar içerisinde madde bağımlısı, sabıkalı, husumeti olanlar ve sorunlu hastalar bulunduğunu belirten Gümüşdağ, hastanelerde her türlü adli vakanın da meydana gelebildiğini söyledi. Bu nedenle de şiddetin giderek arttığını dile getiren Gümüşdağ, şiddeti önlemek amacı ile Emniyet Genel Müdürlüğü ile bir çalışma yaptıklarını anlattı.

Yapılan çalışmanın ilk etabında hastanelere güvenlik personeli olarak sözleşmeli alınan taşeronların emniyet üzerinden alınması noktasında bir çalışma yapacaklarını belirten Gümüşdağ, emniyet ve güvenlik şirketleri arasında irtibatı sağlayacaklarını dile getirdi. Çalışmanın ikinci etabında büyük çaplı 300 hastane olduğunu söyleyen Gümüşdağ, bu büyük hastanelerin acil servislerinde sürekli olarak silahlı emniyet görevlilerinin bulunmasını istediklerini söyledi. Sağlık Bakanlığı hastanelerinde görev alması için toplam 4 bin kadar polisin alınması yönünde bir çalışma yaptıklarını ifade eden Gümüşdağ, emniyet üzerinden mevcut güvenlik hizmetini aldıktan sonra alım yapılacak polislerin de güvenlik görevlilerin başına geçirileceğini ifade etti. Alınacak polislerin hastanenin her türlü emniyet sorumluluğunu üstleneceğini belirten Gümüşdağ, orada bir olay çıktığında hızlı bir şekilde şüpheliyi hastaneden uzaklaştırılması ve gözaltına alınması sürecindeki organizasyonu yapacak kişilerin bulunması gerektiğini söyledi.

SAĞLIK BAKANLIĞINA 4 BİN POLİS ALINACAK
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Koruma altındaki su samuru görüntülendi
Koruma altındaki su samuru görüntülendi
Tunceli'de teröristlerin inlerine girildi
Tunceli'de teröristlerin inlerine girildi