Saadet Partisi’nden sevgi yürüyüşü

Saadet Partisi Kadın Kolları Genel Başkanı Ebru Asiltürk, seçim çalışmaları kapsamında Elazığ’a geldi.

Saadet Partisi’nden sevgi yürüyüşü
Saadet Partisi’nden sevgi yürüyüşü www.haberelazig.com

24 Haziran Pazar günü gerçekleştirilecek olan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ve Milletvekilliği seçimleri öncesi, Saadet Partisi Elazığ il teşkilatı çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Bu kapsamda Saadet Partisi Kadın Kolları Genel Başkanı Ebru Asiltürk, Saadet Partisi Elazığ teşkilatının çalışmalarına katılmak üzere Elazığ’a geldi.

Çok sayıda aracın oluşturduğu konvoyla Elazığ’a gelen Başkan Asiltürk, Saadet Partisi Kadın Kolları yönetimiyle birlikte Gazi Caddesi’nde sevgi yürüyüşü gerçekleştirdi. Katılımın yoğun olduğu yürüyüşte yoldan geçen kadınlara karanfil dağıtıldı.

ASİLTÜRK: “TÜRKİYE SAADET’E UYANACAK”

Sevgi Yürüyüşünden önce toplanan kalabalığa hitap eden Saadet Partisi Kadın Kolları Genel Başkanı Ebru Asiltürk, “25 Haziran’da Türkiye Saadetli günlere kavuşacak.  Ve biz burada onun kutlamasını yapacağız. Çünkü biz bu memlekete sevdalıyız. Bu toprağa, bu güneşe, bu coğrafyaya, birliğe beraberliğe sevdalıyız. Tüm Elazığlılar, için çalışacağız. Herkes 25 Haziran’ı bekliyor. Biz de aynı sorumlulukla aynı şuurla inşallah bu beklentiyi mecliste olarak cumhurbaşkanımızı makamına taşıyarak vereceğiz. Hiç kimsenin endişesi olmasın. Türkiye Saadet’e uyanacak.” diye konuştu.

Saadet Partisi Elazığ Kadın Kollarının yoğun katılımıyla gerçekleşen sevgi yürüyüşüne Elazığ Milletvekili adayları İbrahim Hacıbekiroğlu Nedim Sadak, Mustafa Emre, Özkan Ergen, Ebubekir Tanyıldızı ve Saadet Partisi il yönetimi de katıldı.

KODAT: “BİZE ÇAMUR ATANLARA BİZ KARANFİL DAĞITACAĞIZ”

Yürüyüşün ardından 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda toplanan vatandaşlara seslenen Saadet Partisi Elazığ İl Başkan Vekili Mustafa Kodat düzenledikleri sevgi yürüyüşüne katılanlara teşekkür etti. Sevgi yürüyüşünün amacını anlatan Kodat, “24 Haziran’da inşallah seçime gideceğiz. Bu seçime giderken ülkemizin içinde bulunduğu durumu, özellikle kutuplaşmaya son vermek için sevgi yürüyüşü tertiplemiş olduk. Saadet Partisi olarak bize çamur atanlara biz karanfil dağıtacağız. Bize hakaret edenlere biz gönlümüzü açacağız. Bize küfür edenlere biz kardeşliğimizi sunacağız. 24 Haziran’da inşallah 81 milyon ülke evladını bağrımıza basacağız. Ve ülkemizde kardeşliğin, barışın gelmesi için var gücümüzle çalışacağız.” ifadelerini kullandı.

Kodat’ın konuşmasının ardından atılan sloganlarla Sevgi Yürüyüşü sona erdi.

Saadet Partisi Kadın Kolları daha sonra iftar yemeğinde bir araya geldi. Kadın Kolları Genel Başkanı Ebru Asiltürk’ün katılımıyla düzenlenen iftar programında ilk olarak konuşan Saadet Partisi Elazığ Kadın Kolları Başkanı Şule Köse, “Bu mübarek günlerde yaptığımız çalışmaların ve özellikle Cumhurbaşkanlığı ve parlamento seçiminin ilimiz, ülkemiz, milletimiz ve İslam alemi için huzur ve saadet getirmesini temenni ediyorum.” dedi.

ASİLTÜRK: “KADIN SİYASETTE DE VAR OLMAK DURUMUNDA”

Kadının toplumdaki önemine değinen Kadın Kolları Genel Başkanı Ebru Asiltürk yaptığı konuşmada “Güzel ülkemizin kadınları olarak bir araya geldik. Yarınlarından endişelenen, çocuklarının geleceğinden kaygı duyan, bu vatan için bu memleket için sözü olan kadınlar olarak bir aradayız. Biliyoruz ki kadın, toplumun yarısını oluşturur. Geri kalan yarısını da doğurur. Doğal olarak topluma istikamet verenler de annedir, kadındır. Toplum kadınların elinde şekillenir. Kadın güçlüdür, sabırlıdır. İnandığı yolda yılmaz savaşçıdır. Kadınlar anne olarak, öğretmen olarak, bilim insanı olarak toplumun her noktasında çalışarak üreterek devletine milletine katkı sağlamaktadır. Kadın bu etkisiyle var olduğu gibi siyasette de var olmak durumundadır.” diye konuştu.

ASİLTÜRK: “İNSANLAR ARTIK GERİLİM SİYASETİNDEN BIKTI”

İnsanların gerilim siyasetinden bıktığını söyleyen Asiltürk, Saadet Partisi olarak kucaklayıcı üslupla hareket edeceklerini belirterek “Seçimler bir ülkenin en önemli meselesidir. İnsanlar artık gerilim siyasetinden bıktı. Kavgadan bıktı. Kendini devletle özdeşleştiren zihniyet, kendisine yapılan en ufak eleştiriye dahi hain olarak yaftalayıp ötekileştirme yolunu seçti. Kimsenin kendi inancından, fikrinden ve bunu ifade etmekten her hangi bir endişe duymadan bir arada huzurla yaşayabileceğinden emin olmak durumunda. Bunun sigortası, teminatı da Saadet Partisi’nin kucaklayıcı üslubudur.” ifadelerini kullandı.

saadet partisi elazığ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Enflasyon rakamları açıklandı
Enflasyon rakamları açıklandı
Kredi çekeceklere müjde!
Kredi çekeceklere müjde!