REKTÖRLÜK YARIŞINI KAZANAN BELLİ OLDU

REKTÖRLÜK YARIŞINI KAZANAN BELLİ OLDU

REKTÖRLÜK YARIŞINI KAZANAN BELLİ OLDU
REKTÖRLÜK YARIŞINI KAZANAN BELLİ OLDU

Bugün üniversitenin yeni rektörünü seçmek üzere sandık kurldu. İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Konferans Salonu'nda yapılan oylamada 8 aday yarıştı.

Oy verme işlemine geçilmeden kısa bir konuşma yapan bu görevi vekalen yürüten Prof. Dr. Sedat Kolukısa, "Seçimlerde 121 öğretim üyemiz oy kullanacak. Oy kullanma sürecinde sandık kurulunu oluşturduk. Rektör adaylarımız da burada. Rektör adaylarımızdan 7'si bizim üniversite dışından, 1'i de bizim üniversiteden. Demokratik bir oylama, kurallara uygun bir uygulama yapıyoruz. Devletimize, milletimize, geleceğimize, gençliğimize hayırlı uğurlu olsun." şeklinde konuştu.

 İşte adaylar ve aldıkları oylar:

 Tunceli Üniversitesindeki rektörlük seçimi için 8 kişi için oylama yapıldı. Tek kadın aday Prof. Dr. Gülten Gümüştekin ve Akın Eraslan Balcı dışındaki adayların isimleri YÖK’e gönderilecek.

121 öğretim üyesinin oy kullanma hakkı varken toplam 115 oy kullanıldı. Bu oylardan ikisi geçersiz sayılırken, 113 oyun kişilere göre dağılımı ise şöyle;

1) Prof. Dr. Ubeyde İPEK = 34

2) Prof. Dr. Ali TUTAY = 24

3) Prof. Dr. Ali BOZTUĞ = 20

4) Prof. Dr. Yıldırım AYDOĞDU = 13

5) Prof. Dr. Muzaffer AŞKIN = 11

6) Prof. Dr. Gülten GÜMÜŞTEKİN = 5

7) Prof. Dr. Erkan YAR =6

8) Prof. Dr. Akın Eraslan BALCI =0

 

Adaylardan Profesör Doktor Erkan Yar 2012 yılında yapılan rektörlük seçimlerinde de bu göreve talip olmuş ve 10 oy almıştı. 3 yıl önce yapılan seçimde Tunceli Üniversitesi Kurucu Rektörü de olan Prof. Dr. Durmuş Boztuğ, kullanılan toplam 77 oydan 60’ını almış ve dönemin Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından bu göreve atanmıştı.

Boztuğ, bu yıl yapılacak Milletvekili Genel Seçimi nedeniyle Adalet ve Kalkınma Partisi’nden milletvekili aday adaylığına başvurusu nedeniyle bu görevinden geçtiğimiz ay istifa etmişti.

REKTÖRLÜK YARIŞINI KAZANAN BELLİ OLDU
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Benzin ve motorine zam!
Benzin ve motorine zam!
Elazığ’a hasta getiren ambulans kaza yaptı
Elazığ’a hasta getiren ambulans kaza yaptı