TKDK YATIRIMCILARI İLE PROTOKOL İMZALANDI

TKDK YATIRIMCILARI İLE PROTOKOL İMZALANDI

TKDK YATIRIMCILARI İLE PROTOKOL İMZALANDI
TKDK YATIRIMCILARI İLE PROTOKOL İMZALANDI

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Elazığ İl Koordinatörlüğü tarafından gerçekleştirilen yatırımcılarla proje imzalama ve eğitim sertifikası programı düzenlendi.

TKDK İl Koordinatörlüğünde gerçekleştirilen programa Vali Murat ZORLUOĞLU, TKDK Elazığ İl Koordinatörü Turan KARAHAN ile yatırımcılar katıldı.

Hükümetimizin en çok destek verdiği alanların başında kırsal kalkınma ve tarımın geldiğini belirten Vali ZORLUOĞLU, “Birçok uluslararası fondan da maksimum ölçüde yararlanmaya gayret gösteriyoruz. Bu çerçevede AB’nin aday ülkelere üyelik öncesinde yaptığı yardımların başında da İPA dediğimiz mali yardımlar geliyor. Bunlar içerisinde Kırsal Kalkınmayı destekleme programı altında bugün burada toplantısını da yaptığımız destekler çok önemli bir yer tutuyor. TKDK Elazığ İl Koordinatörlüğü, kurulmasından bu yana kırsal kalkınma ve tarımın desteklenmesi konusunda çok önemli işlevler üstlendi. Şuana kadar 308 proje kabul edilmiş, 196 tanesi sözleşmeye bağlanmış, 128 tanesinin de ödemesi gerçekleştirilmiştir. Kabul edilen proje bedeli yaklaşık 250 milyon lira, sözleşmeye bağlanan 137 milyon, şuana kadar ödenen ise 83 milyon liranın üzerinde bir destektir. Bu çok önemli bir rakamdır. Bugünde 13. çağrı ilanında kabul edilen 65 projeden, 7 adet projenin sözleşmesini imzalıyoruz. Bunlar meyve ve sebzelerin işlenmesi, süt, süt ürünlerinin işlenmesi, et ile et sektörlerinin işlenmesidir. Proje bedeli 24 milyon liraya yakın, kurumumuzun katkısı ile 12 milyon lira civarındadır. Yani yarısını kurumumuz yatırımcımıza destek olarak verecek. İPA 2 dediğimiz bölümle de inşallah Eylül ayında yeniden çağrıya çıkılacak. Bir takım yeni sektörlerde eklenerek bütün yatırımcılarımızı, kurumumuzu dikkatle takip etmesini öneriyorum. Bu vesile ile İlimize büyük bir imkân sağlayan başta Hükümetimize, Tarım Bakanlığımıza, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumumuza şükranlarımı sunuyor, yatırımcılarımıza yaptıkları yatırımın kendileri ve Elazığ’ımız için hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

TKDK Elazığ İl Koordinatörü Turan KARAHAN ise, “2012 yılında kuruluşunu gerçekleştirdiğimiz Tarım Kırsal Destekleme Elazığ İl Koordinatörlüğü’nde o günden bu güne Elazığ’da ciddi yatırımlar gerçekleştirildi. Bugünde 13. çağrıda projesi kabul olan yatırımcılarımızla protokol imzalayacağız. Ayrıca 5 yıl süresince yatırımcıları izliyoruz ancak onları sadece denetlemiyoruz. Bu süreçte bilgi ve bilinçlendirme alanında değişik zamanlarda eğitimler verdiğini” belirtti.

Daha sonra Vali Murat ZORLUOĞLU 13. çağrı ilanında projeleri imzalanan 7 yatırımcıya dosyalarını, eğitime katılanlara da sertifikalarını verdi.

PROJESİ KABUL OLAN YATIRIMCILARLA PROTOKOL İMZALANDI
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Koruma altındaki su samuru görüntülendi
Koruma altındaki su samuru görüntülendi
Tunceli'de teröristlerin inlerine girildi
Tunceli'de teröristlerin inlerine girildi