(Özel Haber) ‘Önceliğimiz önce nitelik’

Asrın İş Adamları Derneği Elazığ Şube Başkanı Yakup Baş haberelazig.com sitemize özel açıklamalarda bulundu.

(Özel Haber) ‘Önceliğimiz önce nitelik’
(Özel Haber) ‘Önceliğimiz önce nitelik’ www.haberelazig.com

Başkan Baş, yeni kurulan dernekleri ve Türkiye ve Elazığ için yapacakları çalışmalar hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

“ASRİAD’I ELAZIĞ’A ELAZIĞ’I DA ASRİAD’A KAZANDIRACAĞIZ”

Dinamiklerini Elazığ’a harcadıklarını ifade eden ASRİAD Şube Başkanı Yakup Baş: “Daha önce 5 yıllık dernek başkanlığı tecrübemiz var. Bundan sonra çalışmamızı Genel merkezi İstanbul olan Asrın İşadamları Derneğine harcayacağız. “ASRİAD’ı 'Elazığ’a,‘Elazığ’ı da ASRİAD’a kazandırmayı amaçlıyoruz. Derneğimiz kendi içinde Maruf Vakfı İslam Ekonomisi Enstitüsü barındırmaktadır. Derneğimizin binasını tuttuk en kısa sürede aktif olarak çalışmalarımıza başlayacağız”.

“ŞEHRİN DİNAMİKLERİNİ ORTAYA ÇIKARACAĞIZ”

ASRİAD Şube Başkanı Yakup Baş, dernek olarak hedeflerin olduğunu belirterek “Önceliğimiz şehrin dinamiklerini ortaya çıkarmaktır. Biz bir siyasi refleks göstermeden şehrin ekonomisine katkı sağlayacak erguvanları şehrin hizmetine sunmak istiyoruz. Derneğimizi yatırım destek ofisi gibi bir ARGE Ofisi gibi kullanacağız. Genel Merkezimizde verilen İslami Ekonomi derslerini ilimizde de vereceğiz”.

“ELAZIĞ’DA EKONOMİ DERNEKLERİ AZDIR”

Yakup Baş: “Elazığ’da sivil toplum kuruluşu sayısı çok bulunmaktadır. Elazığ’da 3 tane İstanbul genel merkezli, 1 tanede yerel merkezli ekonomi sivil toplum kuruluşu derneğimiz mevcuttur. Bu sayı Elazığ için çok azdır Avrupa’da 8 kişiye bir dernek düşmektedir. İnsanlarımız niye bu kadar dernek kuruluyor diye düşünebilirler ama ticaretin, birlikteliğin kolektif çalışmanın yerleri STK’lardır. Şehrin dinamiklerini bu tür kuruluşlar çıkarır”.

“İLİMİZİN KALKINMASI TARIM VE HAYVANCILIĞA BAĞLI”

Sanayi anlamında Elazığ’ın iyi olduğunu vurgulayan ASRİAD Şube Başkanı Yakup Baş “Küçük esnafın kalkınması için tarım ve hayvancığın gelişmesi çok önemlidir. Bahar ayının gelmesiyle çarşı pazarın dolması lazımdır. Tüm meslek dallarımızın işlerinin açılması lazım. İlimizin kalkınmasında tarım hayvancılık çok önemlidir. Arıcılığa bizler çok önem veriyoruz” dedi.” dedi.

asriad asriad elazığ yakup baş asrın iş adamları elazığ asrın işadamları
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tunceli'de teröristlerin inlerine girildi
Tunceli'de teröristlerin inlerine girildi
Tır ile otobüs çarpıştı, çok sayıda yaralı var
Tır ile otobüs çarpıştı, çok sayıda yaralı var