22 AĞUSTOS 2019 Perşembe 06:49
Kategorilenmemiş
Giriş Tarihi : 14-03-2018 13:36   Güncelleme : 14-03-2018 13:36

(Özel Haber) Elazığ’da konut fiyatları neden yüksek?

Uzun yıllardır inşaat sektöründe hizmet eden ve birçok aileyi ev sahibi yapan Bulut Yapı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Gürkan Bulut, haberelazig.com haber sitemize önemli açıklamalarda bulundu. Bulut, Elazığ’da ev fiyatları yüksek mi? TOKİ’nin Elazığ’a faydası var mı? Elazığ’da ev fiyatları neden yüksek? Sorularımıza içten cevaplar verdi.

(Özel Haber) Elazığ’da konut fiyatları neden yüksek?

İşte Bulut Yapı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Gürkan Bulut’un haberelazig.com haber sitemize verdiği özel açıklama…

TOKİ’NİN ELAZIĞ’A FAYDASI VAR MI?

30 yıla yakındır inşaat sektörü içinde yer aldıklarını ifade eden Gürkan Bulut “TOKİ’nin Elazığ’a faydası oldu. TOKİ dar gelirli aileleri ev sahibi yaptı, ama bir takım eksikleri vardır. TOKİ’de oturan vatandaşlarımızın eksikleri bulunmaktadır. Bunlar giderilirse vatandaşlarımızın memnuiyeti sağlanmış olur ve yapılan işin faydası da artmış olur. TOKİ taksitli konut verdiği içinde faydalıdır”.

ELAZIĞ’DA KONUTLAR PAHALI MI?

Bulut Yapı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Gürkan Bulut;“2016-2017 yılını kıyaslarsak ciddi anlamda demir fiyatlarında, beton fiyatlarında yükselme oldu. Demir fiyatları yüzde 70 bir artış oldu. Bu artışalar ister istemez tüketiciye yansıdı. Artışlar dolayısıyla ev almakta çok zorlanıyor. Elazığ’a baktığımızda Türkiye genelinde konut pahalığında üçüncü sırada yer alıyor. Elazığ’da konutlar neden pahalıdır. Malzeme olarak dışa bağımlıyız. Elazığ’ımızda bir üretim yok. İnşaat malzemeleri dışardan geldiği için nakliye bedeli çok yüksek oluyor. Birde ara ticaretçilerin yaptığı kardan dolayı ürünler pahalı oluyor. İnşallah hükümetimiz, demirle çimento ve betonla alakalı bir önlem alır ve fiyatlar düşerse konut fiyatları da düşer. Çevre illere ev fiyatları bizde yüksek olarak görülebilir bununda tek bir nedeni vardır. Nedeni de arsa fiyatlarının çok yüksek olmasıdır. Komşu illerimiz olan Diyarbakır ve Malatya’da arsa fiyatları bizden uygun olduğu için konut fiyatları da bizlere göre uygundur” dedi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
ARŞİV ARAMA