Ömer Serdar, KEİPA Başkanlığını TBMM Adına Devraldı

Ömer Serdar, TBMM adına KEİPA Dönem Başkanlığını Sırbistan'dan devraldı.

Ömer Serdar, KEİPA Başkanlığını TBMM Adına Devraldı
Ömer Serdar, KEİPA Başkanlığını TBMM Adına Devraldı

Belgrad'da 48.'si düzenlenen KEİPA Genel Kurulunda Dönem Başkanlığını Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divanı Üyesi Ak Parti Elazığ Milletveki Ömer Serdar TBMM adına devraldı.

Ömer Serdar yaptığı konuşmada TBMM Başkanı İsmail Kahraman’ın KEİPA Sırbistan Başkanlığı döneminde gerçekleştirilen başarılı çalışmalardan duyduğu memnuniyeti belirterek, TBMM’nin KEİPA Başkanlığını üstlenecek olmasından dolayı onur duymakta olduğunu ifade etti. Serdar, konuşmasında, KEİ ve KEİPA’nın kurulduğu dönemden bugüne bölgesel ve global şartların,  bölge ülkelerinin birbirlerine ve dünyaya bakışlarının önemli ölçüde değiştiğini söyledi.

Serdar, devamla, bu değişiklikleri dikkate alarak ve yakın gelecekte ortaya çıkması muhtemel eğilimleri hesaba katarak uzun soluklu ortak bir KEİ-KEİPA vizyonunun oluşturulmasının, bu vizyona göre çalışma tarzının ve faaliyet alanlarının yeniden belirlenmesinin yararlı olacağını ifade etmiş, KEİ’nin başarısının sokaktaki insanımıza somut ve olumlu projelerle yansıdığı ölçüde görünürlük kazanacağını vurgulamıştır. Ömer Serdar, konuşmasının sonunda; “ulusal parlamentoların KEİ’nin daha etkin, verimli ve proje odaklı bir örgüt olmasını teşvik etme noktasında önemli roller oynayabilecekleri kanaatindeyim. Küresel sorunlara karşı daha aktif, çözüm odaklı, gereksiz bürokrasiden arınmış, hızlı karar alabilen mekanizmalara ihtiyacımız var. KEİ ve KEİPA’yı daha etkin hâle getirebilecek reformlar konusunda elbirliğiyle çalışmalıyız.” demiştir.

Belgrad Genel Kurulu sonunda, KEİPA Başkanlığı, gelecek altı aylık dönem için Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından devir alınmıştır.

Ömer Serdar Ömer Serdar KEİPA Elazığ Milletvekilleri Elazığ Ak Parti
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çifte müjde! Erken emeklilik geliyor
Çifte müjde! Erken emeklilik geliyor
Cumhurbaşkanı Erdoğan dünyaya meydan okudu
Cumhurbaşkanı Erdoğan dünyaya meydan okudu