Öğrencilere “Hijyen ve Obezite” semineri

Elazığ’da öğrencilere "Hijyen ve Obezite" semineri verildi. Doktorları tarafından Şehit Mehmet Öter Mesleki ve Teknik Anadolu lisesi öğrencilerine “Hijyen ve obezite” semineri verildi.

Öğrencilere “Hijyen ve Obezite” semineri
Öğrencilere “Hijyen ve Obezite” semineri  www.haberelazig.com

Diyetisyen Neslihan Yumakgil obezite, Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Özcan Deveci ise, hijyen hakkında bilgi vererek, temizlik ve hijyenin önemine değindi.

Enfeksiyon hastalıklarını önlemede bazı önlemlerin olduğunu belirten Doç. Dr. Özcan Deveci,"Bunlardan bir tanesi de hijyen yani kişiye yönelik hijyen. Çevreye yönelik hijyen. Burada en önemli basamak da el hijyenidir. Özellikle hastane enfeksiyonlarını önlemede en etkili yol el hijyenidir"dedi.

 Hastane enfeksiyonlarını önlemenin  en önemli yolunun el hijyenine dikkat edilmesi olduğuna değinen Deveci," Buradaki okulumuzda otelcilik meslek okulu olduğu için özellikle gıda sektöründe çalışanların bu hijyene dikkat etmesi gerekiyor. Gerek çevresel, gerek kişisel hijyen bu konuda da öğrencilere gerekli bilgiler verildi. El hijyeni ve  diğer temizlik kurallarına uyulması konusunda bilgilendirme yaptı. Çağımızda gerekli temizlik malzemelerine en kısa şekilde ve en uygun şekilde ulaşılabiliyor. Yeter ki insanlar bu hijyen kurallarına uygun bir şekilde davransınlar”diye konuştu.

Okulun Müdür Yardımcısı Sadrettin Bayram ise,

yalova masaj salonu
seminerle öğrencilerin hijyen ve özellikle son çağın vebası olan obezite konularında bilgilendirildiğini kaydetti.

Seminere, hastanenin Kurumsal İletişim Müdürü Esin Yamaç Erten, Diyetisyen Neslihan Yumakgil, Doç. Dr. Özcan Deveci, okul idarecileri ve öğrenciler katıldı.

hijyen obezite
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çetin geçen kış dağ keçilerini de etkiliyor
Çetin geçen kış dağ keçilerini de etkiliyor
Tunceli'de kar ve tipiye yakalanan 301 kişi kurtarıldı
Tunceli'de kar ve tipiye yakalanan 301 kişi kurtarıldı