Öğrenciler, tarihi Harput mahallesinde çöp topladı

Elazığ’da, üniversite ve ortaokul öğrencileri farkındalık oluşturmak için tarihi Harput mahallesinde çöp topladı.

Öğrenciler, tarihi Harput mahallesinde çöp topladı
Öğrenciler, tarihi Harput mahallesinde çöp topladı  www.haberelazig.com

Fırat Üniversitesi (FÜ) İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım öğrencileri ile İstiklal Ortaokulu öğrencileri tarihi Harput Mahallesi'nde bulaşarak farkındalık oluşturmak için çöp toplama etkinliği gerçekleştirdi. Maskelerini takıp eldivenlerini giyen öğrenciler,'Biz size örnek olalım’ sosyal sorumluluk projesiyle çöpleri topladı.  

Öğrencilerin, Harput’un genelinde temizlik kampanyası başlatması ile topluma bir mesaj verildiğini belirten Mahalle Muhtarı Zülküf Demirpolat,sigara izmariti, pet şişeler ve diğer çöpleri  yere atmayarak duyarlı olmalarını rica ettiklerini söyledi.

Halka İlişkiler ve Tanıtım öğrencileri ile İstiklal Ortaokulu öğrencileri ile beraber sosyal sorumluluk projesi için bir araya geldiklerini aktaran üniversite öğrencilerinden Dilan Yazıcı, “Projemizin amacı çevre bilinci oluşturmak. Çünkü genelde herkes çevreyi kirletiyor. Aslında yetişkinlerin bize örnek olması gerekirken  çocuklar bize örnek oluyor"dedi.

Öğrencilerden Kübra Güler ise, farkındalık oluşturdukları temizlik kampanyasında kendilerine ortak olan orta okul öğrencilerine teşekkür etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
560 AK Partili başkan aday yapılmayacak
560 AK Partili başkan aday yapılmayacak
10 bin bekçi alınacak
10 bin bekçi alınacak