Öğrenciler, parktaki çöpleri toplayarak örnek oldu

Elazığ’da ilkokul öğrencileri, parklardaki çöpleri toplayarak örnek bir davranış sergiledi.

Öğrenciler, parktaki çöpleri toplayarak örnek oldu
Öğrenciler, parktaki çöpleri toplayarak örnek oldu www.haberelazig.com

Elazığ Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ile  Koç İlköğretim Okulu idaresi tarafından çocuklara temizliğin önemini aktarmak için etkinlik düzenledi. Etkinlikte kapsamında okula gelen temizlik araçları, öğrencilere tanıtıldı. Ardından  öğrenciler otobüsle alınarak Azerbaycan Parkı'na götürüldü. Temizlik işlerinde görevli personel ile öğrenciler yelek giyip, eldiven takarak, parkta bulunan çöpleri toplayarak örnek bir davranış gösterdi.

 Farkındalık oluşturacak bir etkinlik yaptıklarını  belirten Okul Müdürü Ferit Polat, “Bu etkinlikte Elazığ Belediyesinin günlük temizliğini yapan elemanları ve araçları öğrencilerimize tanıtıldı. Buradaki amacımız çocuklara temizlik ve çevre bilincini aşılamak bununla beraber atıkları toplama ve tasarruf bilincini yerleştirmektir” dedi.

Doğayı sevdikleri için çevrenin korunması gerektiğini belirten öğrenciler," Şu anda çok mutluyuz. Bütün sınıf çöp toplamaya çıktık. Çok güzel bir duygu.  Çöplerinizi yerlere atmayın hep çöpe atın. Her çöp için bir baba eğiliyor buda bizim milletimize yakışmıyor. O yüzden çöpleri çöpe atmalıyız. Sizden dileğim budur”diyerek düşüncelerini aktardı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Adıyaman’dan acı haber! Şehitlerimiz var
Adıyaman’dan acı haber! Şehitlerimiz var
Araç sahiplerine kötü haber! Büyük zam geldi
Araç sahiplerine kötü haber! Büyük zam geldi