MÜSİAD Elazığ Şubesi Genel Kurulu Yapıldı

Müstakil Sanayici ve İş Adamaları Derneği Elazığ Şubesinin 20. Olağan Genel Kurulu yapıldı.

MÜSİAD Elazığ Şubesi Genel Kurulu Yapıldı
MÜSİAD Elazığ Şubesi Genel Kurulu Yapıldı

Hilton Elazığ Otel’de gerçekleştirilen genel kurul toplantısına Vali Murat Zorluoğlu, Elazığ Milletvekili Ejder Açıkkapı, MÜSİAD Şube Başkanı Hasan Uzun, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, dernek üyeleri ve sivil toplum temsilcileri katıldı.

Kuran okunması ve MÜSİAD’ı anlatan sinevizyon gösteriminin ardından kongre divan heyeti teşekkül ettirildi.

Kongrede bir değerlendirme yapan MÜSİAD Şube Başkanı Hasan Uzun, insanların bu dünyadan geçip gideceğini, önemli olanın geride bırakılan hikâyeler ve hizmetler olduğuna değinerek, güçlü bir MÜSİAD’ın birlik ve beraberlik ile sağlanacağına dikkat çekti.

Kongrede daha sonra derneğin yönetim, denetim ve mali raporları okunarak ibra edildi, 2017 yılı tahmini bütçesi oylanarak kabul edildi.

Açıkkapı: Elazığ Önemli Bir Fırsat Yakaladı

Elazığ Milletvekili Ejder Açıkkapı kongrede yaptığı konuşmada MÜSİAD’ın ülkemizde değişim ve dönüşümün öncüsü bir sivil toplum örgütü olduğuna değinerek sözü Cazibe Merkezi İller Programına getirdi. Elazığ’ın Cazibe Merkezi İller Programı ile yatırım ve kalkınma açısından önemli bir fırsat yakaladığına değinen Açıkkapı, bu fırsatı yatırımcıların çok iyi değerlendirmesi gerektiğine vurgu yaptı.
 
Vali Zorluoğlu : Terör Hadislerine Rağmen Yatırımalar Sürüyor

2016 yılının terör hadiseleri nedeniyle zor geçen bir yıl olmasına rağmen yatırımların devam ettiğine değinen Vali Murat Zorluoğlu ise konuşmasında şunları kaydetti, “2016 yılında terörle mücadele etkin bir şekilde gerçekleştirilirken, PKK ve uzantıları, DEAŞ denilen vahşi örgüt ve yapılanması ve en sonda gerçek yüzünü 15 Temmuz hain darbe girişiminde ortaya koyan FETÖ adlı örgütle mücadeleler etkin şekilde sürerken yatırımlar da devam etmiştir. Bütün bu girişimlerin, hainliklerin sebebi ülkemizin güçsüzlüğü değil bilakis güçlü olmasıdır. Bu hain örgütler eliyle ülkemizin güçlenmesi ve bölgesinde önemli bir aktör olması engellenmek istenmektedir. Ama ülkemiz bütün bu süreçten birlik ve beraberliğini artırarak çıkmış, ülke insanı birbirine sırt vermeyi yeniden öğrenmiştir.

2016 yılında bu kadar sıkıntıya rağmen ülkemiz ekonomik açıdan geriye gitmemiş, kamu ve özel sektör yatırımları devam etmiştir. Elazığ’da da 2016 yılında İl Özel İdaresi ve belediyelerle birlikte toplam kamu yatırımları 800 Milyon TL’yi aşmıştır. 

Vali Zorluoğlu: Cazibe Merkezi Programından En Üst Düzeyde Faydalanmalıyız 

Özel sektördeki yatırımları hızlandırmak ve bölgesel kalkınmayı sağlamak amacıyla planlanan Cazibe Merkezi Programı 23 ille beraber Elazığ’ı da kapsamına almaktadır. Bu önemli yatırım fırsatını sağladıkları için başta hükümetimize ve katkıları dolayısıyla milletvekillerimize teşekkür ediyorum. 

Cazibe Merkezi Programı dün Sayın Başbakanımız tarafından da Ankara’da lansman programında tanıtıldı. Cazibe Merkezi Programı imalat sanayi, çağrı ve veri merkezi gibi yeni yatırımlarda çok önemli muafiyetler sağlamaktadır. İnşallah Elazığ yapılacak yeni bir düzenleme ile mevcut teşvik paketi açısından da 6. bölgede yer alacaktır. Cazibe Merkezi Programından en yüksek oranda yararlanması için valilik olarak çalışma ve hazırlıklarımızı sürdürmekteyiz.  

“Güçlü bir ülke için güçlü bir MÜSİAD’a ihtiyaç vardır” diyerek kongrenin hayırlı olmasını temenni ediyorum”.

Kongrede daha sonra plaket töreni gerçekleştirildi.
Elazığ haber haber elazığ elazığ müsiad müsiad elazığ genel kurulu toplandı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tunceli’de öldürülen terörist gri listede çıktı
Tunceli’de öldürülen terörist gri listede çıktı
Ağrı’dan acı haber!
Ağrı’dan acı haber!