‘Mevcut iktidar yeniden seçilirse felaketler bizi bekliyor’

Saadet Partisi Elazığ milletvekili adayları ilçe gezilerine devam ediyor.

‘Mevcut iktidar yeniden seçilirse felaketler bizi bekliyor’
‘Mevcut iktidar yeniden seçilirse felaketler bizi bekliyor’ www.haberelazig.com

24 Haziran seçimleri yaklaşırken siyasi partiler de çalışmalarına hız vermeye başladı. Bu kapsamda Saadet Partisi Elazığ Milletvekili adayları İbrahim Hacıbekiroğlu, M. Nedim Sadak, Mustafa Emre, Özkan Ergen ve Ebubekir Tanyıldızı Ağın ve Keban ilçelerini ziyaret etti.

İlk olarak Ağın’a giden Saadet Partili adaylar, burada esnaflarla ve vatandaşlarla sohbet etti, desteklerini istedi. Esnaf ve vatandaş ziyaretinin ardından millet vekili adayları, Saadet Partisi Ağın ilçe binasına geçti.

HACIBEKİROĞLU: “İNSANIMIZ ÇOK BÜYÜK SIKINTILAR YAŞIYOR”

Ziyaretle ilgili değerlendirmelerde bulunan Saadet Partisi Elazığ 1. Sıra Milletvekili Adayı İbrahim Hacıbekiroğlu, mevcut iktidar yeniden seçilirse ülkenin felakete sürükleneceğini söyledi. Hacıbekiroğlu, “İnsanımız gerçekten çok büyük sıkıntılar yaşıyor. Esnaf, dükkan kapatıyor. 100 TL ile ev ihtiyaçlarını almak için bir bakkala gidiyorsunuz ama 100 TL bile yetmiyor. Dolayısıyla insanımız perişan, aç, işsiz… 5 milyon asgari ücretli var. Asgari ücretli günde 53 TL’ye çalışıyor. Türkiye’de 1 kilo et 55 TL olmuş. Özellikle üniversite mezunu 7 milyon gencimiz var. Gençlerimiz işsiz. Bu 24 Haziran seçimi bir fırsattır. Değiştirmek bizim elimizdedir. Allah’ın izniyle biz oylarımızı kullanırken Saadet Partisi’ne oylarımızı verirsek Saadet Partisi geçmişte olduğu gibi bugün de bu sıkıntıları çözecektir. Eğer mevcut iktidarı yeniden iş başına getirirsek inanın ekonomik olarak çok büyük felaketler bizi bekliyor. Bir dolar 8-9 TL bandında olacak. Belki de 1 litre mazot 10 TL’yi bulacak. 24 Haziran’da yapacağımız seçimlerinde oy kullanırken çok iyi düşünmemiz lazım.” dedi

SADAK: “İKTİDARIN DERDİ KOLTUKLARINI KAYBETMEMEK”

Ağın’da tarımsal anlamda ciddi potansiyelin olduğuna dikkat çeken Saadet Partisi Elazığ 2. Sıra Milletvekili Adayı M. Nedim Sadak, bu potansiyelin kullanılamadığını ifade etti. Sadak, “Ağın’a gelirken bir köprüden geçtik. Ağın’a güzel bir köprü yapılmış. İktidarımızı bu konuda takdir ediyoruz. Ama Ağınlıların tek sıkıntısı köprü değil. Ağın ciddi manada Badem, üzüm ve nar yetiştiren bir ilçemiz. Ama Ağın’ın bu potansiyeli maalesef kullanılamıyor. Bugün Türkiye’nin tarım ürünlerinden fındığı örnek verirsek fındığın dünya üzerinde %85’i Türkiye’de üretiliyor. Ancak fındık borsası Almanya’da. Bu bizim için utanç verici bir durumdur. Saadet iktidarında tarım ürünlerinin potansiyelini daha iyi kullanacağız. Aslında üretici bu konuda üzerine düşeni layıkıyla yapıyor. Ancak iktidarımız bu potansiyeli maalesef kullanamıyor. Çünkü derdi vatandaşla dertlenmek değil. Tek dertleri koltuklarını kaybetmemek.” diye konuştu.

EMRE: “ÇİFTÇİLİK YAPACAK KÖYLÜ KALMADI”

Saadet Partisi Elazığ 3. Sıra Milletvekili Adayı Mustafa Emre ise tarımı değerlendirdi. Emre, “Tüm ilçelerde olduğu gibi Ağın’da da ciddi problemler var. Allah’ın izniyle Saadet iktidarında tüm sıkıntılar çözülecek. Ağın ilçemiz de refah seviyesi yüksek ilçeler arasına girecek. Şimdi malumunuz büyükşehir kanunu ile bir gecede 16 bin köy mahalleye dönüştü. Köylere kadar asfalt götürüldü ancak köyde yaşayan insan kalmadı. Son 25 yılda terör dahil çeşitli yöntemlerle 10 milyona aşkın köy boşaltıldı. Bu yüzden köyde çiftçilik, hayvancılık yapacak köylü kalmadı. Cumhuriyet tarihinde ilk kez AKP döneminde kurbanlık hayvan ve saman ithalatı yapıldı. İthalata dayalı ekonomik politikalar hayvancılığı bitirme noktasına getirdi. Bu iktidarın yanlış politikaları memleketi kötüye doğru sürüklemekte. Bunun için değişim şart. Hemşerilerimizden destek bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Saadet Partili adaylar Ağın ziyaretinin ardından Keban’a hareket etti. Keban’da da esnaf ve vatandaş ziyaretinde bulunan adaylar, esnafların sıkıntılarını dinledi ve onlara Saadet Partisi’nin projelerini anlattı.

EMRE: “HEMŞERİLERİMDEN DESTEK BEKLİYORUM”

Saadet Partisi’nin Kebanlı adayı Mustafa Emre hemşerilerinden destek istedi. Emre, yapmış olduğu değerlendirmede “Keban’ın evladı olarak Kebanlı hemşerilerimizden destek bekliyoruz. Bizim mücadelemiz şan şöhret makam mevki mücadelesi değildir. Ahmet gitsin Mehmet gelsin mücadelesi de değildir. Biz hakkın hakimiyeti için bir mücadele içerisindeyiz. 1600 TL asgari ücretle çalışan gençlerin mücadelesini veriyoruz. İşsiz gencin, atanamayan öğrencilerin öğretmenlerin, kanun hükmünde kararnamelerle işine son verilen memurların, esnafların, çiftçilerin derdiyle dertleniyoruz. Derdimiz kamu ihalelerini paylaşmak değil, yetimin gariplerin derdini paylaşmaktır. Bu düzenin çarkın devam etmemesi için değiştir diyoruz. Keban’ın evladı olarak Keban’dan destek bekliyoruz.” dedi.

saadet partisi ağın saadet partisi keban
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Enflasyon rakamları açıklandı
Enflasyon rakamları açıklandı
Kredi çekeceklere müjde!
Kredi çekeceklere müjde!