Malatya'da Terkedilmiş Köpekler Toplandı

Malatya’da ölüme terk edilen çoğunluğu yavru olmak üzere sokak köpeklerine Büyükşehir Belediyesi sahip çıktı.

Malatya'da Terkedilmiş Köpekler Toplandı
Malatya'da Terkedilmiş Köpekler Toplandı

Malatya-Pütürge yolu üzerindeki Kubbe Dağında doğaya terk edilen çoğunluğu yavru olmak üzere sokak köpeklerine Kızılay Malatya Şubesi ekipleri mama ve su götürmüştü. Konunu basında gündeme gelmesi ile Malatya Büyükşehir Belediyesi’de harekete geçti. Sokak hayvanlarının insanlara zarar vermeden yaşamlarını özgürce sürdürmeleri için bakım ve rehabilitasyon çalışmaları yapan Malatya Büyükşehir Belediyesi, Kubbe Dağına terk edilmiş 10 büyük köpek ile 59 yavru köpeği alarak Sokak Hayvanları Barınma ve Geçici Bakımevine yerleştirdi. Konu ile ilgili Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada Büyükşehir Belediyesi Veteriner Şube Müdürü Sami Altaş, Doğa Koruma ve Milli Parklar Bölge Müdürü Şevket Bozdağ ve Hayvansever Dernek Başkanı Gülsüm Fırat’ın da aralarında bulunduğu bir heyetin Kubbe Dağı’na gittiği belirtildi.

Kubbe Dağı’nda 2 gün süreyle yapılan inceleme ve aramalar sonucunda 10’u büyük, 59’u da yavru olmak üzere toplam 69 sahipsiz köpeğin toplanarak, Malatya Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Barınma ve Geçici Bakımevine getirildiği ifade edildi. Geçici Bakımevinde muayene ve bakımları yapılan köpeklerin rehabilitasyonlarına başlandı.

Son zamanlarda kırsala bırakılan köpek sayılarında artış olması üzerine, gerekli denetimlerin sıklaştırıldığı belirtilerek, köpekleri dağa bırakanların tespiti halinde gerekli yasal işlemlerin yapılacağı kaydedildi.

malatya haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şehit düşen dozer operatörün ailesine ev hediye edildi
Şehit düşen dozer operatörün ailesine ev hediye edildi
Dolar neden yükseliyor?
Dolar neden yükseliyor?