Malatya'da Bin Adet Fidan Toprakla Buluştu

Battalgazi Belediyesi ve Türkiye Çevre Koruma ve Ağaçlandırma Dergisi tarafından Battalgazi Belediyesi Asfalt Plenti bölgesine bin adet fidan dikimi yapıldı.

Malatya'da Bin Adet Fidan Toprakla Buluştu
Malatya'da Bin Adet Fidan Toprakla Buluştu

Fidan dikimi sırasında konuşan Türkiye Çevre Koruma ve Ağaçlandırma Dergisi Genel Müdürü Ali Çelik, sürdürülen çalışmalar hakkında bilgiler vererek, “Biz, Türkiye Çevre Koruma ve Ağaçlandırma Dergisi olarak Türkiye’nin birçok yerinde ağaçlandırma yapıyoruz. Firmalarımız ve belediyelerimizin öncülüğünde bu işleri yapıyoruz. Bu işler gönül işi, ağaçlandırma bir sosyal sorumluluk projesidir. Burada emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Bugün de Battalgazi Belediyemiz ve Malatya’daki çevreci firmalarımızın destekleriyle burada bin adet Tunus sediri ağaçlandırması yaptık” ifadelerini kullandı. Battalgazi Belediye Başkan Vekili Zafer Kırçuval ise, ‘Çevre Dostu Belediyecilik’ kapsamında Battalgazi Belediyesi olarak yeni dönemde 270 bin fidanı toprakla buluşturduklarını belirterek, “1 milyon fidanı toprakla buluşturma hedefi ile fidan dikim etkinliklerimiz devam etmektedir. Bu kapsamda İspendere İçmeleri Bölgesinde fidan dikim çalışmaları devam etmektedir. Bugün de Türkiye Çevre Koruma ve Ağaçlandırma Dergisi ile birlikte Asfalt Plentimizin bulunduğu alana bin adet fidanın dikimini gerçekleştiriyoruz" diye konuştu. Yapılan konuşmalardan sonra plaket töreni ve ardından da fidan dikimi gerçekleştirildi.

 

Battalgazi Belediyesi Asfalt Plenti bölgesinde gerçekleştirilen fidan dikim etkinliğine, Battalgazi Belediye Başkan Vekili Zafer Kırçuval, Battalgazi Belediye Başkan Yardımcısı Yaşar Karataş, Türkiye Çevre Koruma ve Ağaçlandırma Dergisi Genel Müdürü Ali Çelik, belediye birim müdürleri ve davetliler katıldı.

Malatya haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bedelli askerlikte yaş ve ücret belli oldu
Bedelli askerlikte yaş ve ücret belli oldu
WhatsApp kullananlar dikkat!
WhatsApp kullananlar dikkat!