Köylü ağlayarak yardım istedi, 21 yavru köpek kurtarıldı

Elazığ’ın kent merkezine 70 kilometre uzaklıkta bir köyün kırsalında mahsur kalan 21 yavru köpek, bir köylünün duyarlılığı sayesinde belediye ekipleri tarafından kurtarıldı. Köpeklerin mağduriyetini anlatırken gözyaşı döken köy sakini Turan Ekinci, yavruların soğukta ölmekten kurtarıldığını aktardı..

Köylü ağlayarak yardım istedi, 21 yavru köpek kurtarıldı
Köylü ağlayarak yardım istedi, 21 yavru köpek kurtarıldı
Elazığ’ın kent merkezine 70 kilometre uzaklıkta bir köyün kırsalında mahsur kalan 21 yavru köpek, bir köylünün duyarlılığı sayesinde belediye ekipleri tarafından kurtarıldı. Köpeklerin mağduriyetini anlatırken gözyaşı döken köy sakini Turan Ekinci, yavruların soğukta ölmekten kurtarıldığını aktardı.
Alınan bilgiye göre, Keban ilçesine bağlı Saraycık köyü kırsalında, köy sakinlerinden Turan Ekinci, yavru köpeklerin sesini duydu. Duruma kayıtsız kalamayan Ekinci, sese doğru gittiğinden 21 yavru ile 2 anne köpeği buldu. Ekinci, yağmur nedeniyle borulara sığınan yavru köpekler için kentte hayvanseverliğiyle bilinen Fırat Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi 4. sınıfta öğrenimini sürdüren 22 yaşındaki Türkan Ceylan’a ulaştı.
Köpeklerin yanına giden Ceylan, köy sakinlerinin desteğiyle onlara geçici olarak eski çamaşır makinesi ile varillerden geçici barınak yapıp, yiyecek verdi. Köpeklerin burada kalamayacağını anlayan Ceylan, koordineli çalıştığı Elazığ Belediyesi Hayvan Hastanesi ve Geçici Bakımevinden yardım istedi.
Olay yerine gelen ekipler, ıssız alanda mahsur 2 anne köpek ile 21 yavruyu alarak bakımevine yerleştirdi. Belediyesinin duyarlı davranışı nedeniyle teşekkür eden Ekinci, “Gecenin 3’ünde gelip barınağa götürdünüz. Sizler olmasaydınız bu hayvanlar bu kış günü bu ayazda soğuktan ölecekti” dedi.

21 yavru ile 2 anne köpeğin sağlık durumları iyi
Yavrular ile anne köpeklerin kurtarılarak Hayvan Hastanesi ve Bakım Evine getirildiğini aktaran veteriner hekim Fikret Gürocak, "Gece geç saatlerde bize gelen ihbar üzerine ekiplerimiz Keban’a bağlı 20 kilometre uzakta bir köyde bu yavruları buldu. Oradan kurtarıp getirdiler. Şuanda bu köpeğimizin 6 tane kendi yavrusu 6 tane de başka yavrulara annelik yapıyor. Birde diğer annede köpek var. Onun da 9 yavrusu var. Genel ve sağlık durumları iyi. Burada bakımları yapılıyor" diye konuştu.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Araç sahipleri dikkat! Yeni düzenleme kabul edildi
Araç sahipleri dikkat! Yeni düzenleme kabul edildi
Bu tilkiler her gün lokantada
Bu tilkiler her gün lokantada