Kebanlı çiftçilere fidan desteği

Elazığ'ın Keban ilçesinde "Meyveciliği Geliştirme" projesi kapsamında 10 bin adet ceviz ve badem fidanı dağıtılmaya başlandı.

Kebanlı çiftçilere fidan desteği
Kebanlı çiftçilere fidan desteği www.haberelazig.com

Keban İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünün yürüttüğü "Meyveciliği Geliştirme" projesi kapsamında yüzde 70'i bakanlık hibesiyle ceviz ve badem fidanı dağıtılmaya başlandı. İlçede 60 çiftçiye toplamda 10 bin fidan verileceği bildirildi.

60 çiftçiye bakanlığın yüzde 70 hibe desteği ile badem ve ceviz fidanı dağıtacaklarını aktaran İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ziyaddin Seçkin," Fidanlar ile birlikte budama makası da hediye ediyoruz. Proje ilçemiz için önemli" dedi.

İlçe Kaymakamı Hayrettin Baskın ise," Bugün  güzel bir projeye şahitlik ediyoruz. 10 bin adet fidan dağıtımını içeren bu proje ile çiftçilerimize 8 bin adet badem, 2 bin adet ceviz fidanı dağıtacağız. Bu fidanların yüzde 70’i bakanlık desteklidir. Tarım geçmişte olduğu gibi bundan sonra da önemli olacaktır. İlçemizde  geçmiş yıllarda da bu nitelikte projeler uygulandı. Projeler gerçekleştikçe görüyoruz ki Keban ilçesi kayısı, badem ve ceviz üretiminde önemli bir yere sahip olacak" ifadelerini kullandı. Konuşmaların ardından çiftçilere, fidanlar dağıtıldı.

keban haber keban haberleri elazığ çiftçi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tunceli'de teröristlerin inlerine girildi
Tunceli'de teröristlerin inlerine girildi
Tır ile otobüs çarpıştı, çok sayıda yaralı var
Tır ile otobüs çarpıştı, çok sayıda yaralı var