Kayyum fark attı

Yıllardır terör ve çatışmalar ile ismi gündeme gelen Diyarbakır’ın Hani ilçesine atanan Kayyum Başkan Şaban Arda Yazıcı ile birlikte ilçeden artık hizmet, açılış ve temel atma haberleri geliyor..

Kayyum fark attı
Kayyum fark attı

Yıllardır terör ve çatışmalar ile ismi gündeme gelen Diyarbakır’ın Hani ilçesine atanan Kayyum Başkan Şaban Arda Yazıcı ile birlikte ilçeden artık hizmet, açılış ve temel atma haberleri geliyor.
1878 yılında kurulan Diyarbakır’ın Hani ilçesi gelişmişlik bakımından diğer ilçelere göre daha geride kalırken ilçeye atanan Kayyum Belediye Başkanı Şaban Arda Yazıcı sayesinde büyük bir ivme kazandı. 2016 nüfus sayımlarına göre 32 bin 565 kişinin yaşadığı ilçede uzun yıllar görev yapan belediyeler hizmetten yoksun bırakırken göreve gelen Başkan Yazıcı geçmişte yapılması gereken plan, proje ve yatırımları bir bir hayata geçirmeye başladı. İlçenin uzun yıllar kanayan yarası olan su sorununu çözen Başkan Yazıcı ayrıca ilçe merkezi ile ilçeye gelen yolların da yapımını üstlendi. İlçe merkezinde bulunan ve kötü görüntü oluşturan elektrik kablolarını DEDAŞ’ın da desteği ile yer atına aldıran Başkan Yazıcı, çocuklar içinde ilçe merkezi ve köylerde çok sayıda oyun parkı yaptırdı.

Hizmetlerden kadınlar da nasibini aldı
Başkan Yazıcı ilçede bulunan tüm kesimlere hizmet etmeyi hedeflediklerini belirtirken kadınlar için de ayrı hizmetler sundu. Geçtiğimiz gün yapımı tamamlanan Nene Hatun Kadın Taziye Evi ve Sosyal Tesisi’nin açılışı gerçekleştirilirken aynı zamanda, Merkez Mahallesi’nde yapımına başlanan Şehit Sabiha Macar Kadın Taziye Evi ve Sosyal Tesisi ile Şehit Güli Güç Kadın Dinlenme Evi’nin de temelleri atıldı. Geçtiğimiz aylarda yine kadınlar için Zeyneb Hatun Kadın ve Çocuk Evi hizmete açılmıştı.

"Hizmetin ne demek olduğunu son 1 yılda gördük"
İlçede ikamet eden vatandaşlar hizmetin ne demek olduğunu 6 Ekim 2016 gününden sonra görmeye başladıklarını belirterek şöyle konuştu:
"Biz bugüne kadar bize hizmet edildiğini sanıyormuşuz meğerse. İlçe Kaymakamının Kayyum olarak atanmasının ardından gerçek hizmetin ne demek olduğunu görmeye başladık. İlçenin her türlü sorununa koşan, vatandaşın sorununu çözmek için elinden gelen bir başkan gördük. Temizlik, su, yol, taziye evi, spor tesisi, kültürel tesisler, park, hizmet araçları ve bir çok yenilik sayesinde şuan ilçe olduğumuzu fark etmeye başladık. Biz Kayyum başkanımızdan memnunuz. Hanili olmamasına rağmen ilçenin tüm sorunlarını bilen ve çözüm için elinden gelenin fazlasını yapan Başkan Yazıcı’yı artık hemşerimiz ve bizden biri olarak görüyoruz".

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tır, 7 aracı kullanılamaz hale getirdi
Tır, 7 aracı kullanılamaz hale getirdi
Tunceli’de PKK büyük darbe!
Tunceli’de PKK büyük darbe!