‘Kararsızlar Saadet’te karar kılacak’

24 Haziran seçimleri yaklaşırken Elazığ’da Saadet Partisi de tempoyu artırdı.

‘Kararsızlar Saadet’te karar kılacak’
‘Kararsızlar Saadet’te karar kılacak’ www.haberelazig.com

Seçim çalışmaları kapsamında çalışmalarını sürdüren Saadet Partisi Elazığ Milletvekili Adayları İbrahim Hacıbekiroğlu Nedim Sadak, Mustafa Emre, Özkan Ergen, Ebubekir Tanyıldızı kapalı çarşı ve Galericiler Sitesi esnaflarını ziyaret etti.

İlk olarak tarihi kapalı çarşı esnaflarını ziyaret eden Saadet Partili adaylar, esnaflarla bir bir sohbet etti, onların sorunlarını dinledi.

HACIBEKİROĞLU: “GELİNEN NOKTA: FACİA”

Kapalı Çarşı ziyaretiyle ilgili değerlendirmelerde bulunan Saadet Partisi 1. Sıra Milletvekili Adayı İbrahim Hacıbekiroğlu, iktidarın tarım politikasını eleştirdi. Hacıbekiroğlu, “Bizim ülkemiz tarım ve hayvancılıkla çok ileri derecedeydi. 1980’lerde bize yettiği gibi biz 5 milyon ton buğday ihraç ediyorduk. Ben yine hayvancılıkla uğraşan aileden geldiğim için biliyorum. Biz Ortadoğu’nun tamamına et veriyorduk. Tabi gelinen nokta facia… Biz şu anda Arjantin gibi çok düşük gelire sahip olan ülkelerden nohut, fasulye, mercimek ithal ediyoruz. Yani bunları birilerini kötülemek için anlatmıyorum. Ülke bu noktada olmamalıydı.” dedi.

Saadet Partili milletvekili adayların bir sonraki durağı Galericiler Sitesi esnafları oldu.

SADAK: “YERLİ ÜRETİME DAYALI POLİTİKA İZLEYECEĞİZ”

Esnafları gezip sıkıntılarını dinledikten sonra değerlendirmelerde bulunan Saadet Partisi 2. Sıra Milletvekili adayı Nedim Sadak, galericiler sitesi esnafının sıkıntılı bir süreçten geçtiğini belirterek “Esnafımızın genelinde olduğu gibi galerici esnafımız da sıkıntılı. Ticaretin dönmemesinden şikayet ediyorlar. Biz de kendilerine şunu söylüyoruz. Diyoruz ki Saadet iktidarında ticaretiniz daha iyi dönecek. Alınan satılan arabalara da bakıyoruz. Maalesef bu araçların içinde bir tane bile yerli aracımız yok. İktidarımızda yerli üretime dayalı bir politika izleyeceğimiz için yerli arabamızı da inşallah üreteceğiz. Arkadaşlarımız satıştan da şikayetçiler. Biz de diyoruz milletimiz nasıl araba alsın. Benzin bugün 5 buçuk TL olmuş. Biz bu sıkıntıları gidereceğiz.” diye konuştu.

ERGEN: “YANLIŞ POLİTİKALAR SONUCU ESNAFIMIZ BU HALDE”

Yanlış uygulanan politikalar sonucu esnafın zor duruma düştüğünü söyleyen Saadet Partisi 4. Sıra Milletvekili adayı Özkan Ergen, “Bugün Galericiler sitesine geldik. Tabiri caizse galericiler sitesinde in cin top oynuyor. İş yok, esnafımız perişan. Yapılan yanlış politikalar sonucunda esnafımız bu hale geldi. Eğer piyasaya para inmezse esnafımız perişan olmaya devam edecektir. Bize fırsat verirseniz inşallah milli görüş iktidarında bütün bunları düzelteceğiz.” ifadelerini kullandı.

TANYILDIZI: “KARARSIZLAR SAADET’TE KARAR KILACAK”

Saadet Partisi 5. Sıra Milletvekili adayı Ebubekir Tanyıldızı ise yaptığı konuşmada “Piyasanın durgun olduğunu öğrendik. Bu beklenen bir şey... Millet geleceğini 40 yıllığına ipoteğe vermiş durumda. Onun için halkımız geleceğini arıyor. Kararsızlar, Saadet’te karar kılıyor diye düşünüyorum.” dedi.

saadet partisi saadet partisi elazığ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Enflasyon rakamları açıklandı
Enflasyon rakamları açıklandı
Kredi çekeceklere müjde!
Kredi çekeceklere müjde!