Kadın aşçılar için mutfağa girdiler

Elazığ’da erkek yurdunda kalan üniversite öğrencileri, kadın aşçılar için mutfağa girdi.

Kadın aşçılar için mutfağa girdiler
Kadın aşçılar için mutfağa girdiler  www.haberelazig.com

Yüksek Öğrenim ve Kredi Yurtlar Kurumu (KYK)  Ömer Bilginoğlu Yurdunda kalan erkek öğrenciler, yılın 365 günü kendilerine kahvaltı ve yemek hazırlayan kadın personele 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir jest yaptı. Yurdun mutfağına giren öğrenciler, kadın personellere kahvaltı sofrası hazırladı.  Kendi elleriyle yemekleri hazırlayan erkek öğrenciler, güzel bir sunumla hazırladıkları kahvaltı sofrasına kadın personelleri davet etti. Özenle hazırlanan kahvaltı sofrasının ardından mutlulukları gözlerinden okunan kadınlar, öğrencileri masaya davet etti.

KYK’da kalan öğrencilerin hayata 1-0 önde başladıklarını belirten KYK Yurt Müdürü Kayahan Topal, “Öğrencilerimiz bugün yapmış oldukları bu jestle bunu bir kez daha gösterdi. Sabah 06.00’dan gece saat 00.00’a kadar yurdumuzda çalışan kadın personellerimiz için onlar bir kahvaltı sofrası hazırladı. Bu duygularla bir kez daha 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyor ve anlamını bulmasını temenni ediyorum” dedi.

Kadınların çok değerli olduğunu dile getiren Yurt öğrencilerinden Kerem Zarif Taş, sadece bir gün değil her gün onların değerli olduğunu göstermek istediklerini ifade etti.

Duygularını dile getiren yurt personellerinden Nurten Çelik ve Havva Dağ ise“ Yılın her günü bizler onlar için burada hazırlık yapıyorduk,  bugün 8 Mart Dünya Kadınlar Günü ve onlar bizim için hazırlık yapmışlar. Kendilerine çok teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tunceli'de teröristlerin inlerine girildi
Tunceli'de teröristlerin inlerine girildi
Tır ile otobüs çarpıştı, çok sayıda yaralı var
Tır ile otobüs çarpıştı, çok sayıda yaralı var