Jandarma Komutanı Belli Oldu

Kara Kuvvetleri Komutanlığına atanan Orgeneral Yaşar Güler’den boşalan Jandarma Genel Komutanlığı görevine Korgeneral Arif Çetin atandı.

Jandarma Komutanı Belli Oldu
Jandarma Komutanı Belli Oldu

690 sayılı kanun hükmünde kararname ile tümüyle İçişleri Bakanlığına bağlanan Jandarma Genel Komutanlığına Korgeneral Arif Çetin atandı. Çetin, Jandarma Genel Komutanlığına atanan Korgeneral rütbesindeki ilk isim oldu. Çetin, geçen yılki Yüksek Askeri Şura (YAŞ) toplantısı ile Korgeneral rütbesine terfi etmiş ve Van Jandarma Asayiş Kolordu Komutanlığına atanmıştı.

31 Temmuz 2016'da atandığı bu görevi yaklaşık bir yıl sürdü. Çetin, yeni görevine 30 Ağustos 2017 tarihi itibarıyla başlayacak. Çetin'in bu göreve atanması Jandarma Genel Komutan vekilliği görevini sürdüren ve kendisinden daha kıdemli olan Korgeneral Ata Kalkan'ın görevinden ayrılıp, emekliliğini istemesine yol açtı. Kalkan için bugün öğleden sonra bir veda töreni de düzenlendiği öğrenildi.

Korgeneral Çetin, 15 Temmuz 2016’da Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensuplarının gerçekleştirdiği darbe girişimi sırasında Jandarma Genel Komutanlığı karargah binasını darbecilerden ele geçirme operasyonunu yöneten isimdi.  

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tunceli'de kar ve tipiye yakalanan 301 kişi kurtarıldı
Tunceli'de kar ve tipiye yakalanan 301 kişi kurtarıldı
Benzin ve motorine zam!
Benzin ve motorine zam!