İş Adamı Bilgin Elazığ'da Yeni Bir Okul Yaptıracak

Elazığlı İşadamı Mehmet Vehbi Bilgin tarafından Palu’da yapılacak olan 18 derslikli ilkokulun protokolü imzalandı.

İş Adamı Bilgin Elazığ'da Yeni Bir Okul Yaptıracak
İş Adamı Bilgin Elazığ'da Yeni Bir Okul Yaptıracak
 
Elazığ Valiliğinde gerçekleştirilen imza törenine Vali Murat Zorluoğlu, Bilgin Enerji Yatırım Holding A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Vehbi Bilgin,  Palu Kaymakamı Mehmet Öztürk, Palu Belediye Başkanı Sait Dağoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Bağlıtaş ve Bilgin Enerji Yatırım Holding A.Ş yöneticileri katıldı.

İmza töreninde bir değerlendirme yapan Bilgin Enerji Yatırım Holding A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Vehbi Bilgin, Palu’da bir okul yapmayı uzun süredir düşündüğünü, Palu Esentepe Mahallesinde okula ihtiyaç oluşunca bu fikri hayata geçirmek istediklerini söyledi. Okulun finansmanını karşılayacaklarını ancak işin yapım işlerinin Valilik nezaretinde yürüyeceğini kaydeden Bilgin, inşaatın hemen başlayarak gelecek yıl eğitim ve öğretime başlamasını arzu ettiklerini söyledi. Bilgin okulu yapıp bitirmekle kalmayacaklarını, okuldan mezun olan öğrencilere sahip çıkarak üniversite yıllarında başarılı öğrencilere burs vererek destek olmayı planladıklarını söyledi.  

İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Bağlıtaş Elazığlı İşadamı Mehmet Vehbi Bilgin’e Elazığ’a bir okul kazandıracağı için teşekkür etti.

Palu Belediye Başkanı Sait Dağoğlu da Vehbi Bilgin’in Elazığ ve Palu’da önemli hayır işleri ve sosyal projeler gerçekleştirdiğini söyledi.

Vali Murat Zorluoğlu ise “Hükümetimizin geçtiğimiz günlerde açıkladığı önemli bir hedefi bulunmaktadır : 2019 yılı sonu itibariyle ülke genelinde tüm okullarımızda tam gün eğitime geçmek. Elazığ genelinde de tamgün eğitime geçmek için önemli çalışmalar gerçekleştirdik, gerçekleştirmeye de devam ediyoruz. Bu konuda İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz bir çalışma yaparak ihtiyaç duyulan derslik sayısını belirledi. Buna göre eksik derslik sayısını tamamlama için gerekli çalışmaları yapmaya başladık. Bu işin üstesinden sadece devlet imkânları ile gelmek biraz zaman alacaktır ancak bizim acelemiz var, biz çocuklarımıza ve gençlerimize en iyi eğitimi vermek istiyoruz. Bu amaçla da tam gün eğitim için gerekli derslik sayısını tamamlama arzusundayız. Bu noktada imdadımıza Vehbi Bilgin gibi değerli işadamlarımız yetişmektedir. Kendilerine teşekkür ediyoruz. Değerli hemşerimizin bütünüyle finansmanını karşılayacağı okulun protokolünü imzalayacağız. Okul yapmak isteyen hayırseverlere ve işadamlarına da çağrı yapıyor ve Elazığ’a okul yapmaya davet ediyorum. Okulumuzun Elazığ için, çocuklarımız için hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Konuşmaların ardından 18 derslikli okulun yapım protokolü imzalandı.

Palu Belediye Başkanı Sait Dağoğlu daha sonra Vali Zorluoğlu ve İşadamı Bilgin’e günün anısına işlemeli birer Türk Bayrağı takdim etti.
murat zorluoğlu mehmet vehbi bilgin kimdir paluya yeni bir okul elazığ haberleri elazığ haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Koruma altındaki su samuru görüntülendi
Koruma altındaki su samuru görüntülendi
Tunceli'de teröristlerin inlerine girildi
Tunceli'de teröristlerin inlerine girildi