İki ünlü hemşehrimiz Elazığ'da

Elazığ Belediye Meclisinin aldığı karar doğrultusunda şehir merkezinde bulunan park ve yeşil alanlara ünlü simaların adları verilmeye devam ediyor.

İki ünlü hemşehrimiz Elazığ'da
İki ünlü hemşehrimiz Elazığ'da www.haberelazig.com

Bu doğrultuda geçtiğimiz günlerde Naşide Gökbudak’ın isminin verildiği parkın açılışı yoğun katılımla gerçekleşmiştiŞimdi de Ataşehir Mahallesi'nde bulunan iki parka Elazığ ile özleşmiş ve dünya çapında akademik çalışmaları olan iki başarılı bilim kadının ismi verilecek. Bu doğrultuda 5 Mayıs 2018 tarihinde Ataşehir Mahallesi'nde yapılan iki yeni parka gururumuz olan  Kalp ve İç Hastalıkları Profesörü Canan Karatay ve Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Nuran Yazıcıoğlu'nun adları verilecek.

SEVİLEN İSİMLER ELAZIĞLILAR İLE BULUŞACAK

Elazığ Belediyesi  tarafından  5 Mayıs Cumartesi günü düzenlenecek etkinlikler kapsamında ilk olarak saat 11’de Prof. Dr. Nuran Yazıcıoğlu'nun adının verildiği Ataşehir Mahallesi Muharrirler Sokak'ta bulunan  parkın açılışı gerçekleştirilecek. Daha sonra saat 15’de Kültür Park Mamurat’ül Aziz Salonu’nda düzenlenecek olan söyleşi kapsamında iki başarılı profesör hemşerilerimiz ile buluşacak. Saat 17’de ise yaptığı açıklamalar ve sağlık önerileri  ile sürekli gündemde olan,  söylediği her konu günlerce konuşulan  Prof. Dr. Canan Karatay’ın isminin verileceği parkın açılışı yapılacak.  Katıldığı her programda Elazığ'ın kültürel özelliklerine değinen ünlü profesörün adını taşıyacak parkın açılışı da yine Ataşehir Mahallesi 23. Sokakta gerçekleştirilecek.

Alanında uzman ve sevilen kişilerin isimlerini şehrin farklı noktalarında yaşatmayı sürdüreceklerini kaydeden  Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, açılış ve söyleşi programlarına tüm halkımızı davet ettiklerini belirtti.

canan karatay nuran yazıcıoğlu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Genç kızın cesedi baraj gölünde bulundu
Genç kızın cesedi baraj gölünde bulundu
Pertek’te feci kaza!
Pertek’te feci kaza!