Huzur evi sakinleri kıyasıya yarıştı

Yetişkin gençlerin bocce turnuvası başladı.

Huzur evi sakinleri kıyasıya yarıştı
Huzur evi sakinleri kıyasıya yarıştı www.haberelazig.com

51 ilden 103 huzurevi sakinin katıldığı ‘Yetişkin Gençler Bocce Turnuvası’ renkli görüntülere sahne oldu.  

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Gençlik ve Spor Kulübü Başkanlığı tarafından organize edilen ‘Yetişkin Gençler Bocce Turnuvası’nın açılış maçı Elazığ’da yapıldı. Gazi Huzurevi Bocce  Salonunda başlayan turnuvanın ilk maçında Elazığ Gazi ile Adana Çukurova Huzurevi sporcuları yarıştı. Kıyasıya geçen karşılaşma renkli görüntülere sahne oldu. Karşılaşma Gazi  Huzurevi'nin 12-6  üstünlüğü ile sona erdi.

51 ildeki 103 huzurevinde kalan  yaşlının katıldığı turnuva, Ağustos  ayı sonuna kadar devam edeceği bildirildi. Turnuvada şampiyon olan takımın, Türkiye’yi temsilen Avrupa şampiyonasına katılmaya hak kazanacağı belirtildi.

Bugün  Gazi Huzurevi olarak Çukurova Huzurevini misafir ettiklerini belirten Aile Sosyal Politikalar İl Müdürü Suat Kenç, “Sporcularımızın üstün gayretleri sonucu burada Gazi Huzurevi olarak diğer takımı 12-6 mağlup ettik. Bu sayede Gazi Huzurevi ligde iyi bir yere tırmandı. Biz burada yaşlılarımızın kaliteli bir yaşam sürmeleri noktasında çalışıyoruz.  Hayattan ellerini çekmemelerini ve  pasif bir hayat sürmemelerini istiyoruz. Aksine kaliteli bir yaşamla hayatlarını devam ettirmeleri noktasında gayret ediyoruz.  Bunda sonraki hafta deplasmana gideceğiz. Yaşlılarımızın güzel zaman geçirmesi adına gayretlerimiz devam edecek” dedi.

elazığ bucce turnuvası
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çetin geçen kış dağ keçilerini de etkiliyor
Çetin geçen kış dağ keçilerini de etkiliyor
Tunceli'de kar ve tipiye yakalanan 301 kişi kurtarıldı
Tunceli'de kar ve tipiye yakalanan 301 kişi kurtarıldı