‘Hoşgeldin Ya Şehr-İ Gufran’

Elazığ Mezre Ortaokulu Ramazan Ayı münasebetiyle “Hoşgeldin Ya Şehr-i Gufran” adı altında bir program düzenleyecek.

‘Hoşgeldin Ya Şehr-İ Gufran’
‘Hoşgeldin Ya Şehr-İ Gufran’ www.haberelazig.com

Gönüllerin merhamet dolduğu, en kаtı yüreklerin bile imаn аteşiyle ısındığı, sevgi ve sаygının esаs olduğu, 11 ayın sultanı Ramazan-ı Şerif, Müslümаn âlemine bаhsedilmiş en güzel hediyelerden biridir.

Bu anlamlı ayın, bu yıl eğitim öğretim döneminde başlaması sebebiyle Mezre Ortaokulu tarafından bir etkinlik düzenlenecek.

 Mezre Ortaokulu Müdürü Hayri Uğur, öğrencilerinin Ramazan Ayının faziletlerini daha iyi algılaması ve yaradılış gayelerini daha iyi öğrenmeleri noktasında anlamlı ve farklı bir etkinlik düzenlediklerini belirtti. Ortaokul bünyesinde bir ilki gerçekleştireceklerini de vurgulayan Uğur: "Okulumuz öğrencilerinden 7  semazen yetiştirdik ve bu semazenlerimizle muhteşem bir Sema Gösterisi gerçekleştireceğiz. Ayrıca Bingöllü Şair Hacı Gürhan Bey, Tiyatro ve Seslendirme Sanatçısı Reşat Bulut Bey'in de katılımlarıyla taçlandırılacak olan “Hoşgeldin ya Şehr-i Gufran” adlı maneviyat dolu eşsiz geceye tüm Elazığ halkı davetlimizdir." dedi.  Program, saat 19.00'da Fırat Üniversitesi AKM salonunda sergi ve ikramlarla başlayacak.

mezre orta okulu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Pertek’te feci kaza!
Pertek’te feci kaza!
‘Tunceli'yi bir çekim merkezi yapabiliriz’
‘Tunceli'yi bir çekim merkezi yapabiliriz’