Göl manzaralı Hazar Baba Dağı karla kaplandı

Doğunun gizli denizi olarak bilinen Elazığ’ın Sivrice ilçesinde bulunan Hazar Gölü manzaralı bin 850 rakımlı Hazar Baba dağı kar yağmasıyla kartpostallık görüntüleri ortaya çıkardı.

Göl manzaralı Hazar Baba Dağı karla kaplandı
Göl manzaralı Hazar Baba Dağı karla kaplandı www.haberelazig.com

Doğunun gizli denizi olarak bilinen Elazığ’ın Sivrice ilçesinde bulunan Hazar Gölü manzaralı bin 850 rakımlı Hazar Baba dağı karla kaplandı. Kayak merkezininde de 20 santimetrekare kar kalınlığı oluştu. 

Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerinde kış turizminin gözde mekanlarından olan 1850 rakımlı Hazar Baba Kayak Merkezi’ninde bulunduğu Hazar Baba Dağına kar yağdı. Dün akşam saatlerinde başlayan ve gece boyu devam eden yağış sonrasında kar kalınlığı bölgede  20 santimetreyi buldu.  Hazar Gölü manzarası ile de görsel şölen sunan kayak merkezin pistlerinin, Aralık ayı içerisinde açılmasının planlandığı belirtildi.

Sezonun beklenen ilk karının  yağdığını belirten Kayak Merkezi İşletmecisi Sercan Durmuş, “Önümüzdeki günlerde de yağış devam edecek. En kısa zamanda pistimizi açacağız.  Bu kış tüm kayak severleri Hazarbaba Kayak Merkezine bekliyoruz. Tesisimizin tüm bakımları yapıldı. Misafirlerimizi bekliyoruz.  Yağış dün öğlen başladı. Şu an 20 santim kadar kar var.  Önümüzdeki günlerde de yağış bekleniyor. Bu kış kar erken yağdı,  bizlerinde yüzünü güldürdü. Bu sezon inşallah erken başlayacağız. Tahmini olarak Aralık  ayı içerisinde açılır.  Burası Türkiye’de nadir bulunan bir yer. Çünkü göl manzarası var. Dünyada da sayılı denebilir” dedi.

Diyarbakır’dan geldiklerini dile getiren Mehmet Can ise, "Sezonun ilk karı yağdı. Bu bölgeyi iyi biliyoruz. Güzelliklerinden faydalanıyoruz. Hazar Gölü uzun bir tarihe sahip. Buraları herkesin görmesini isterim. Ailecek çocuklarla eğlenmeye geldik. Kayak sezonu da açılacak. Bayağı kar yağdı. Yarın da karlı gözüküyor" ifadelerini kullandı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Pertek’te feci kaza!
Pertek’te feci kaza!
‘Tunceli'yi bir çekim merkezi yapabiliriz’
‘Tunceli'yi bir çekim merkezi yapabiliriz’