FÜ’de TUBİTAK proje hazırlama ve yürütme etkinliği

Fırat Üniversitesi’nde (FÜ), TÜBİTAK projesi hazırlama ve yürütme eğitimi etkinliği başladı..

FÜ’de TUBİTAK proje hazırlama ve yürütme etkinliği
FÜ’de TUBİTAK proje hazırlama ve yürütme etkinliği
Fırat Üniversitesi’nde (FÜ), TÜBİTAK projesi hazırlama ve yürütme eğitimi etkinliği başladı.
TÜBİTAK 2237 programı kapsamında FÜ Rektörlüğü desteğiyle Doç. Dr. Mehmet Karaköse koordinatörlüğünde yürütülen “Araştırma Projelerinin Endüstriye Aktarımına Yönelik TÜBİTAK Projesi Hazırlama ve Yürütme Eğitimi” etkinliği, Fırat Üniversitesi kongre merkezinde başladı. 3 gün sürecek eğitimde 45 akademisyene TÜBİTAK sanayi proje destekleri, bu projelerin nasıl hazırlanacağı, araştırma konularının sanayiye nasıl aktarılacağı ve sanayi projelerinde akademisyenlerin nasıl yer alacağı hakkında bilgiler verilecek.
FÜ’de proje sayısının arttırılması yönünde yapılan çalışmaların sonuç verdiğini belirten Rektör Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, son dönemde alınan yüksek bütçeli ARDEB ve TEYDEB projelerinin sevindirici olduğunu söyledi.
Bu eğitimin diğerlerinden farklı olarak sanayi ile işbirliği projelerine yönelik olduğunu dile getiren Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Cebeci ise uygulamaya yönelik projelerin artması noktasında verilecek eğitimi çok önemli gördüklerini ifade etti.
Etkinliğin açılışına Rektör Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Cebeci, Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Z. Hakan Akpolat, Fırat Teknokent TGB Müdürü Prof. Dr. Erhan Akın ile öğretim üyeleri katıldı.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
560 AK Partili başkan aday yapılmayacak
560 AK Partili başkan aday yapılmayacak
10 bin bekçi alınacak
10 bin bekçi alınacak