FÜ ile TJK arasında iş birliği protokolü

Fırat Üniversitesi ile Türkiye Jokey Kulübü Genel Müdürlüğü arasında iş birliği protokolü imzalandı.

FÜ ile TJK arasında iş birliği protokolü
FÜ ile TJK arasında iş birliği protokolü  www.haberelazig.com

FÜ Veteriner Fakültesi Öğretim Üyelerinin at hastalıkları konusunda TJK’ya bilimsel destek vermeleri ve Veteriner Fakültesi öğrencilerinin eğitimine katkı sağlanması amacıyla  işbirliği protokolü hazırlandı. FÜ Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ ile Elazığ Yurtbaşı Hipodrom Müdürü Erdoğan Temiz arasında hazırlanan protokol imzalandı.  Protokol kapsamında öğrenci ve öğretim üyeleri TJK’nın Elazığ’da bulunan at hastanesinde klinik uygulama yapmaları, öğretim üyelerinin ise TJK’da görülen vakaların tedavileri ve at hastalıkları konularında TJK’ya bilimsel destek vermelerini içerdiği belirtildi.

Rektör Prof. Dr. Demirdağ,"Protokolün amacının Fırat Üniversitesi Veteriner Fakültesi öğrencilerine at hekimliğini özendirmenin yanında öğretim üyelerinin ve öğrencilerin TJK’ya ait at hastanesinde klinik uygulamalar yapmasını sağlamak olduğunu kaydetti.

Hipodrom Müdürü Temiz ise, protokol kapsamında TJK At Hastanesini, öğrenci ve öğretim üyelerine eğitim ve öğretim hastanesi olarak kullandırmayı amaçladıklarını belirtti.

Protokol imza törenine Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sadettin Tanyıldızı ile Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sadık Yılmaz'da katıldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
560 AK Partili başkan aday yapılmayacak
560 AK Partili başkan aday yapılmayacak
10 bin bekçi alınacak
10 bin bekçi alınacak