Fırat Üniversitesi'nde 1. Hemşirelik Öğrenci Sempozyumu Düzenlendi

Fırat Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü tarafından “ 1. Hemşirelik Öğrenci Sempozyumu” düzenlendi.

Fırat Üniversitesi'nde 1. Hemşirelik Öğrenci Sempozyumu Düzenlendi
Fırat Üniversitesi'nde 1. Hemşirelik Öğrenci Sempozyumu Düzenlendi

Prof. Dr. Mustafa Temizer Konferans Salonunda düzenlenen sempozyuma, Fırat Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Sadettin Tanyıldızı, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Yalnız, Hemşirelik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Fethi Yılmaz, Öğretim üyeleri ile çok sayıda öğrenci katıldı.

Sempozyumun açılış konuşmasını yapan Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Fethi Yılmaz, düzenlenen sempozyumda Sağlık politikaları ve hemşirelik, hemşirelikte bakım ve etik, hemşirelikte güç ve profesyonellik, hemşirelikte iletişim ve etkili söz söyleme sanatı ve ikna konularında çeşitli bilgilerin verileceğini belirtti.

Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Yalnız ise, düzenlenen 1. Hemşirelik Öğrenci Sempozyumunun Fakültelerinin ilk bilimsel toplantısı olduğuna dikkat çekerek, “1996 yılında Elazığ Sağlık Yüksekokulu olarak kurulan 1997 yılından beri eğitim öğretim veren fakültemizde halihazırda toplam 1152 lisans öğrencisi, 37 lisans tamamlama ve 10 adet yüksek lisans öğrencisi mevcuttur” diye konuştu.

Fırat Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Sadettin Tanyıldızı da, sempozyum ve kongrelerin öğretim üyeleri için uzun yıllardan beridir devam eden çok büyük anlamları olan bilimsel toplantılar olduğunu belirterek, “Bu toplantılar öğretim üyeleri ve öğrenciler için herhangi bir konuda yapılan çalışmaları ilgili alanındaki meslektaşlarına anlatabilmek ve sunabilme yeteneğidir. Bunlar gelecekte sağlık hizmeti verecek olan değerli hemşire adaylarımız için aslında çok önemli bir anlam ifade ediyor. Çünkü hem hastanelerde sağlık hizmeti veriyorsunuz, hem de birer akademisyen adayı olduğunuzu düşündüğümüzde bu tarz yeteneklerin oluşması kendi hayatlarınıza katkılar yapacağını düşünüyorum. Sağlık Bilimleri Fakültemizin ilk bilimsel toplantısı. İnşallah bu toplantıların devam gelir diye düşünüyorum” dedi.

Fırat Üniversitesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Pertek’te feci kaza!
Pertek’te feci kaza!
‘Tunceli'yi bir çekim merkezi yapabiliriz’
‘Tunceli'yi bir çekim merkezi yapabiliriz’