FIRAT ÜNİVERSİTESİ YÜZÜMÜZÜ AĞARTIYOR

FIRAT ÜNİVERSİTESİ YÜZÜMÜZÜ AĞARTIYOR

FIRAT ÜNİVERSİTESİ YÜZÜMÜZÜ  AĞARTIYOR
FIRAT ÜNİVERSİTESİ YÜZÜMÜZÜ  AĞARTIYOR

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığını Fikri Işık yaptığı açıklamada Teknogirişim Sermayesi Desteği Programına 58 milyon bütçe ayırdıklarını ve proje kapsamında 580 gence destek vermek istediklerini açıkladı.

Bu program sayesinde gençlerin kendilerini daha da fazla geliştirdiklerini kendi işlerini kurduğunu belirten Işık başarılı gençleri Tübitak'ın desteği ile ABD'ye gönderdiklerini açıkladı.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığını Fikri Işık, geçen yıl bin 747 başvuru olduğunu sayının bu yıl bin 931'e yükseldiğini bildirdi

Başvuruların en çok "elektronik, bilişim teknolojileri ve telekomünikasyon" alanında olduğu söylendi.

Fikri Işık, bu yıl toplamda 173 farklı üniversiteden başvuru alındığını, en fazla başvurunun ise 138 ile Fırat Üniversitesi öğrenci ve mezunlarınca olduğunu söyledi.

Başvuru şartları

Programa, örgün öğrenim veren üniversitelerin herhangi bir lisans programından bir yıl içinde mezun olabilecek durumdaki öğrenci, yüksek lisans veya doktora öğrencisi ya da lisans, yüksek lisans veya doktora derecelerinden birini ön başvuru tarihinden en çok 5 yıl önce almış Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları başvurabiliyor.


Başvurular, ilgili kriterler çerçevesinde ön değerlendirmeye tabi tutuluyor. Ön değerlendirme sonucu kriterlere uygun olan iş fikirleri için, girişimcilerden iş planlarını sunmaları isteniyor. Söz konusu iş planları daha sonra ilgili alanda uzmanlığı bulunan akademisyenlerden oluşan değerlendirme komisyonuna gönderiliyor. Bunun üzerine yapılan değerlendirmede 60 puan barajını geçen iş fikirleri, bütçe imkanları doğrultusunda destek almaya hak kazanıyor. Girişimcilere, bu kapsamda hibe olarak en fazla 100 bin lira destek veriliyor.

Teknolojiyi yakından takip eden bolu escort   kadınları ise onları mutlu ederek katkı sağlamak istiyor.
FIRAT ÜNİVERSİTESİ YÜZÜMÜZÜ AĞARTIYOR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tunceli'de teröristlerin inlerine girildi
Tunceli'de teröristlerin inlerine girildi
Tır ile otobüs çarpıştı, çok sayıda yaralı var
Tır ile otobüs çarpıştı, çok sayıda yaralı var