Fırat Tıp 28. Dönem Mezunlarını Verdi

Fırat Tıp 28. Dönem Mezunlarını Verdi

Fırat Tıp 28. Dönem Mezunlarını Verdi
Fırat Tıp 28. Dönem Mezunlarını Verdi

Fırat Üniversitesi (FÜ) Tıp Fakültesi 28. dönem mezunlarını verdi.
FÜ Tıp Fakültesi 28. dönem mezunu 119 öğrenci Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen törenle hekimlik yemini etti ve mezuniyet belgelerini aldı. Mezuniyet törenine, FÜ Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, Belediye Başkan Yardımcısı Mahmut Varol, FÜ Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Said Berilgen, FÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murad Atmaca, öğretim üyeleri, yöneticiler ve mezun olan öğrencilerle birlikte aileleri katıldı.
FÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murad Atmaca, "Ülkemizde son 10 yılda gerçekleştirilen yatırımların takdir edilmesi gerekir. Bu durum hastanın memnuniyet anketlerinde yazmaktadır. Çok iyi yetişmiş üst düzeyde donanımlı yeniliklere açık, tanı ve tedavide birçok ileri teknolojileri uygulayabilen hekimlerin sayısı giderek artmaktadır. Bu çok sevindirici ve övgüye de oldukça değerdir. Bu gelişimi kaybetmemek için tıp fakültelerinin nitelikli hekim yetiştirmeye devam etmeleri gerekir" dedi.
Hekimlik mesleğinde sevgi, saygı, hoşgörü ve fedakarlığının önemli olduğunu belirten FÜ Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ ise, “Hekimlerin mesleki bilgi ve becerilerinin yanı sıra bu değerlere sahip iletişim becerisi gelişmiş diğer sektörlerle işbirliği yapan, toplumun temel sorunlarında fikir üreten, donanımlı bireyler olmaları gerekir. Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi bu niteliklere sahip hekimler yetiştirmeyi kendisine bir görev kabul etmektedir” ifadelerini kullandı.
Törende mezun öğrenciler adına konuşan FÜ Tıp Fakültesi 1’incisi Dr. Miray Sarı ise, "Yorucu ve yıpratıcı 6 yıllık bir eğitim öğretim dönemi sonrası fakültemizi bitirerek karşınıza çıkmaya hak kazandık. Bugün dünyadaki en kutsal ama büyük bir sorumluluk gerektiren hekimlik mesleğine adım atmanın tatlı gururunu ve onurunu yaşamaktayız" diye konuştu.
Konuşmaların ardından Prof. Dr. Atmaca, hekimlik andını mezun öğrencilere okuttu. FÜ Tıp Fakültesi 2015-2016 eğitim-öğretim yılı mezuniyet töreni, mezun olan öğrencilere FÜ yöneticileri ve öğretim üyeleri tarafından diplomalarının verilmesi ve ardından gerçekleştirilen kep atma töreni ile sona erdi.

Fırat Tıp 28. Dönem Mezunlarını Verdi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tunceli'de teröristlerin inlerine girildi
Tunceli'de teröristlerin inlerine girildi
Tır ile otobüs çarpıştı, çok sayıda yaralı var
Tır ile otobüs çarpıştı, çok sayıda yaralı var