Eşek sırtındaki diyaliz yolculuğu sona erdi

Elazığ’da eşek sırtında bir süre gittikten sonra araca binebilen diyaliz hastasının çilesi, yapılan yol ile sona erdi.

Eşek sırtındaki diyaliz yolculuğu sona erdi
Eşek sırtındaki diyaliz yolculuğu sona erdi  www.haberelazig.com

Sivrice ilçesinin Bekçitepe köyü Çimen mezrasında ikamet eden diyaliz hastası Ahmet Kılınç, haftada üç gün diyaliz tedavisine ulaşabilmek için eşek  sırtında yaklaşık bir kilometre uzaklıktaki köye gidiyordu. Oradan diyaliz aracına binebilen Kılınç,  dönüşte de yeniden eşek  sırtında yolu olmayan evine ulaşıyordu.  Köy Muhtarı Hüseyin Vural,  durumu Vali Çetin Oktay Kaldırım’a bildirdi.  Vali Kaldırım’ın talimatı ile harekete geçen İl Özel İdaresi ekipleri çalışmalara başladı. Özel İdare ekipleri yolu olmayan 4 haneli mezraya yeni yol yaparak hem Kılınç'ın hemde mezra sakinlerinin çilesini sonlandırdı.

Kendisinden önceki muhtarların yol getirmek için çok uğraştığını belirten  köy muhtarı Hüseyin Vural, “Ama olmadı. Burada 4 tane hanemiz var. 4 hanenin içerisinde 2 tanesi hasta. Biri diyaliz ve diğeri şeker hastası. Bunu gördüm. Valimize dilekçe verdim. Sağ olsun hemen iş makinelerini gönderdi. Yolumuz çok güzel oldu. Allah devletimize ve milletimize  zeval vermesin. Asfalt gibi bir yol oldu” dedi.

Hem şeker hem de diyaliz hastası olduğunu dile getiren Ahmet Kılınç ise, “Haftada 3 gün diyalize giriyorum. Eşekle gidiyordum ve oradan da arabaya biniyordum. Bundan sonra diyaliz arabası buraya kadar gelecek ve beni alacak. Devletimden Allah razı olsun” şeklinde konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Genç kızın cesedi baraj gölünde bulundu
Genç kızın cesedi baraj gölünde bulundu
Pertek’te feci kaza!
Pertek’te feci kaza!