Advert

Engellilerin sesi olmaya adayım

Elazığ Ak Parti Belediye Meclis Üyesi Aday Adayı Ersin Kırımlı önemli açıklamalarda bulundu.

Engellilerin sesi olmaya adayım
Engellilerin sesi olmaya adayım www.haberelazig.com

KIRIMLI, "Ben, Cumhurbaşkanımızın dediği gibi 'Gençler şahlanışımız ve yükselişimiz sizsiniz' sözüyle bu yola çıktım hem engelli bir birey hem de genç bir kardeşiniz olarak bu kutsal yolda aday adayı olmaya karar verdim dedi.

PEKİ, ERSİN KIRIMLI KİMDİR?

Elazığ doğumludur. İlköğretim Antalya, Ortaöğretim Elazığ ve Lise öğrenimini Kovancılar’da tamamlamıştır. Fırat Üniversitesi TBMYO’da Bilgisayar Programcılığı öğrenimine devam etmektedir.

2009 yılında geçirmiş olduğu trafik kazası sonucu omurilik bölümünde çökme kırığı nedeniyle yürüme aksanında problem meydana gelmiştir.2016 Yılından itibaren Fırat Üniversitesi Engelliler Uygulama ve Araştırma Merkezi Engelli Temsilcisi olarak görev yapmaktadır. 27. Dönem Ak Parti Elazığ Milletvekili A. Aday’ıdır. 2018 yılında Elazığ İl Engelliler Meclisi Başkan Vekili görevine layık görülmüştür. Halen görevine devam etmektedir.

Aktif olarak STK ve Parti içerisinde bulunmaktadır. Engelliler ile ilgili çalışmalar ve projeler içerisinde bulunarak engelliler için farkındalık oluşturmaya devam etmektedir. Engellilerin yaşam kalitesini arttırarak, onların Engelsiz şehirlerde daha yaşanabilir ortamlar sağlamak için gayret sarf etmektedir. 2023, 2053 ve 2071 Ülke Hedefleri için proje çalışmaları yapmaktadır.

Çevre ve Şehircilik anlayışının sistematik aritmetiklerine hâkim olması hasebiyle, şehrin problemlerine sonuç odaklı fikirler sunma yeteneğine-kabiliyetine sahiptir.

ENGELLİLERİN YAŞAM STANDARTI YÜKSELECEK

Ersin KIRIMLI Amacımız; engellilerin yaşam standartlarını yükseltmek, onların daha güzel, daha işlevsel bir il, ilçe veya köy ortamında yaşamalarını sağlamaktır. Aday adayı olmamız, engelli camiamızı çok sevindirdi. İnşallah güzel çalışmalara imza atacağız. Temennim; diğer belediyelerimize de örnek oluruz." Kırımlı Elazığ da bir çok engellinin yaşadığını her birinin engel durumuna göre ayrı ayrı isteklerinin olduğunu dile getirdi.

"Engellinin halinden engelli anlar" Engellilerin yaşam standardının yükseltilmesi noktasında yeni yasayla birlikte belediyelere  daha fazla yükün düştüğünü anlatan kırımlı şöyle devam etti: "Engellinin halinden engelli anlar. Engelli birinin belediye meclisine girmesi, engellilerin hayatın her alanında var olduğunu gösterir. Engelli gruplarının ihtiyaçlarının karşılanmasını, ulaşımdan tutun da sağlığa kadar bunların çözülmesini inşallah el birliğiyle belli bir seviyeye getireceğiz. Bizim burada yer almamızla tabii ki sıkıntılar yok olmaz ama güzel çalışmalara imza atacağımızı düşünüyorum dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kayınpeder gelinini vurdu
Kayınpeder gelinini vurdu
Ramazan Bayramı tatili kaç gün oldu?
Ramazan Bayramı tatili kaç gün oldu?