Elazığspor’dan iki imza

Tetiş Yapı Elazığspor Darıca Gençlerbirliği’nden transfer ettiği Alperen Doğan ve yeniden anlaşmaya vardığı Adem Alkaşi için imza töreni düzenlendi

Elazığspor’dan iki imza
Elazığspor’dan iki imza www.haberelazig.com

Kulüp tesislerimizde gerçekleştirilen imza törenine Kulüp Başkanı Hazı Murat Yümlü, Yönetim Kurulu Üyelerimiz ve basın mensupları katıldı.İmza töreninde açıklamalarda bulunan Kulüp Başkanı Hacı Murat Yümlü, “Geçen sezon kadromuzda yer alan karakteriyle ve kişilikleriyle kulübümüze faydalı olmuş futbolcu kardeşlerimizle tekrar anlaşma zemini aradık. Bu kapsamda daha önce Mehmet Yiğit, Emre Öztürk, Ahmet Aras ile anlaşmıştık. Son olarak geçen sezon takımımızda forma giyen  Adem Alkaşi ile yeniden anlaştık. Dış transferde ise Darıca Gençlerbirliği’nden Alperen Doğan’ı kadromuza kattık. Alperen Doğan zaten bizim gündemimizde olan bir futbolcuydu. Elazığspor’un yarınlarına faydalı olacak bir futbolcu. Adem Alkaşi’yi de anlatmaya gerek yok. Türk futbolunda kendini ispatlamış birisi. Bildiğiniz üzere sözleşmesi sona ermişti. Bizlerde kendisiyle görüşerek yeniden anlaşma sağladık. Adem Alkaşi ve Alperen Doğan’a teşekkür ediyorum. Hayırlı olsun diyorum” dedi.

Bir algı operasyonu yapıldığına dikkat çeken Hacı Murat Yümlü, Elazığspor’un içinde bulunduğu zorlukları bile bile başkan olduğunu söyledi.

Yapılan algı operasyonlarına alışık olduğunu sözlerine ekleyen Başkan Yümlü; “Birileri Elazığ’da fırtınalar koparıyor. Algı operasyonları yapıyorlar. Ben Hacı Murat Yümlü olarak ne söz verdiysem, sonuna kadar verdiğim sözlerin arkasındayım. Ben Elazığspor’un yarınlarına sahip olmak için geldim. Ben Elazığspor’a 5 yıllık proje ile geldim. Avrupa’nın çeşitli kulüplerinde oynamış futbolcuları kampımıza davet ettik. Yakınen bunları göreceksiniz. Bunların içerisinde 7-8 tane takımımıza kazandıracağımız futbolcularımız varsa, bunlar Elazığspor’umuzun yarınları için teminattır. Bizim kampa çağırdığımız futbolcular Elazığspor’un transferleri olarak algılanmasın. Amacımız, bu arkadaşlarımız arasından takımımıza uygun futbolcuları seçip bünyemize katmaktır.  Algı yapan kesime sesleniyorum. Geçen hafta Cuma günü kongre vardı. Bu algıyı koparan kişiler, ‘Elazığlı büyük bir işadamı var. Elazığspor’a 25 Milyon TL verecek’ dediler. Şimdi soruyorum; Bu yiğit ne zaman çıktı? Niçin kongreye gelmedi ? Kongre bittikten sonra biri fitne fesat sokarak Elazığspor’un yarınlarına zarar veriyor. Ben bu durumlara alışgınım. Elazığspor’a gelipte 3-5 gün durup kaçacak bir adam değilim. Ben zoru seven bir adamım. Ben bu kulübün zorluklarını bile bile Başkan oldum. Bu zorlukların altından tek başına kalkabilmemde mümkün değil. Valimiz, Milletvekillerimiz ve Beldiye Başkanımızla bire bir görüşüp söz alarak Elazığspor’a başkan oldum. Şuan sizlerin huzurunda nasıl konuşuyorsam Belediye Başkanımızla da aynı şekilde konuştum. Belediye Başkanımız’a Sayın Başkanım ben Elazığspor’a şu kadar para verebilirim dedim. Bu rakamı kabul görürseniz ben adayım dedim. Kabul görmezsenizde ben aday değilim dedim. Belediye Başkanımızda ‘Başkanım senin projelerine inandık, güvendik ve sonuna kadar arkanda olacağız’ dedi. Ayrıca Milletvekilimiz Tolga Ağar’la görüştük. Sizlerin aracılığıyla Vekilimize teşekkür ediyorum. Kendisiyle yaptığım telefon görüşmesinde cesaretimize cesaret kattı. Biz sonuna kadar devam ederiz. Elazığspor’un önündeki engelleri kaldırırız. Elazığspor’u hakettiği yerlere getirme gayreti içerisindeyiz. Kulübümüzde daha önce Başkanlık yapmış arkadaşlarımızın hepsi hemen hemen Belediye’den destek alarak bu kulüpte Başkanlık yapmışlardır. Ben bugüne kadar Belediyemizden para mı istedim ? Valimizden para mı istedim ? Herhangi bir iş adamımızdan para mı istedim ? Kendi imkanlarım ve kendi gücümle iyi nokta transferler yaparak Elazığspor’a transfer yapmayı düşünüyorum. Bu para benim cebimden çıkıyor bu parayı ben ödeyeceğim” ifadelerini kullandı.

Her zaman yanlışların karşısında duracağını da ifade eden Başkanımız Hacı Murat Yümlü; “İstanbul’da bir iş adamı varmış. Kulübümüze 25 Milyon TL verecekmiş. Gelsin Elazığ’a. Gerçekten 25 Milyon TL verecekse bende o arkadaşımızın sonuna kadar arkasında olacağım. İki futbolcu transferinin sözünü ben kendisine veriyorum. Fakat bizleri engellemek ve yıpratmak için bir algı operasyonu başlamış durumda. Ben bu kişilere papuç bırakmam. Benim abdestimden şüphem yok ki namazımdan şüphem olsun. Hiç bir şey beni bu inancımdan caydıramaz. Bu saatten sonra Elazığspor nasıl yönetilir, bu takım nasıl transfer yapar, Elazığspor nasıl bütçe yapar, Elazığspor’un yarınları nasıl garanti altına alınır sözüyle geldim. Birileri tarafından yöneticilerim aranarak istifa etmeleri söyleniyor. Ya Allah’tan korkun. Elinizi vicdanınıza koyun. Daha öncede bu tür eylemlerde bulunarak Elazığspor’un hayatıyla oynadınız. Bu kişiler Elazığspor’un üzerinden ellerini çeksinler. Elazığspor’u seven bu yönetimin arkasında olur.Ben Elazığspor’un kuruş kuruş hakkını korumakla mükellefim. Elazığspor’un heba edilecek parası yok. Bizler yanlışların içerisinde olmayacağız. Ben yanlışların karşısında duracağım” dedi.

Kulüp Başkanı ardından konuşan Adem Alkaşi ise “Başkanımız oturup konuştuk. 1 yıllık tekrar anlaşma sağladık. Kulübümüz bu sezon yeni bir yapılanmaya gidiyor. Hocamızlada konuştuk. Bu oluşum içinde olmaktan dolayı gurur duyuyorum. Bu yeni oluşumda herkesin desteğine ihtiyacımız var. Yönetimiz, taraftarımız ve camiamız bir bütün halinde olması gerekiyor. Bu zorlu süreci hep birlikte atlatacağız. Bu formayı layıkıyla taşımak için elimden gelen herşeyi yapacağım” sözlerine yer verdi.

Darıca Gençlerbirliği’nden transfer edilen Alperen Doğan’da “Elazığspor’a gelmekten dolayı çok mutluyum. Beşiktaş altyapısında yetiştim. Slaven Bilic ve Önder Özen döneminde A takıma yükseldim. Daha sonra kiralık olarak başka takımlarda forma giydim. İlk profesyonel hayatımda Eyüpspor’da şampiyonluk yaşadım. Eyüpspor’un ardından Tepecikspor’da forma giydim. Ardında Darıca Gençlerbirliği’ne transfer oldum. Geride bıraktığımız sezon da Darıca Gençlerbirliği forması altında şampiyonluk yaşadım. Sonucunda Elazığspor’dayım. Elazığspor formasını giymek benim için büyük bir onur olacak. Başkanımız, Yöneticilerimize ve hocalarımıza teşekkür ediyorum. Sevginin olmadığı yerde başarı gelmez. Sevgi büyüdükçe başarı gelir” diye konuştu.Konuşmaların ardından Adem Alkaşi ile 1 yıllık ve Alperen Doğan’la ise 3 yıllık sözleşme imzalandı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Genç kızın cesedi baraj gölünde bulundu
Genç kızın cesedi baraj gölünde bulundu
Pertek’te feci kaza!
Pertek’te feci kaza!