Elazığspor'da Yeterli Çoğunluk Sağlanamadı

21 Haziran 2017 Salı günü saat 15:00’de Elazığ Belediyesi Kültür ve Kongre Salonu’nda yapılması gereken ancak, salt çoğunluğun sağlanamaması nedeniyle ertelenen Elazığspor Kulübü Derneği Seçimli Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı, “Toplantı Yeter Sayısı”na ulaşılamadığından dolayı gerçekleştirilemedi.

Elazığspor'da Yeterli Çoğunluk Sağlanamadı
Elazığspor'da Yeterli Çoğunluk Sağlanamadı

Elazığ Belediyesi Kongre ve Kültür Merkezi’nde yapılması planlanan Seçimli Olağanüstü Genel Kurul Toplantısına Kulüp Başkanımız Sedat Karataş, 2. Başkanımız Karahan Çelik, Asbaşkanımız Osman Altungök ve çok sayıda yönetim kurulu üyesinin yanı sıra Kulübümüz eski başkanlarından Mustafa Urhan ile Elazığ  Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Sedat Acar katıldı. 

 

Elazığspor Kulübü Derneği Tüzüğü ve Türk Medeni Kanunu hükümleri gereği, ertelenen Olağanüstü Genel Kurul Toplantısının yapılabilmesi için; “ikinci toplantıda en az Yönetim ve Denetleme Kurulu üyelerinin iki katından az olamaz” hükmü gereğince yeterli çoğunluk sağlanamadı ve hazirun cetveline 32 imza atıldı.

 

Gerçekleştirilemeyen Olağanüstü Seçimli Genel Kurul Toplantısında açıklamalarda bulunan 2.Başkanımız ve Mali İşler Sorumlumuz Karahan Çelik; Başkan Sedat Karataş’ın istifasını yönetim olarak kabul etmediklerini belirterek, Elazığspor asla kayyuma bırakmayacağız dedi.

Şuan için bütün borçlar dahil net borcumuz 39 milyon olduğunu açıklayan Çelik; mevcut yönetim görevine devam edecektir ifadelerini kullandı.

2.Başkanımız Karahan Çelik’in açıklamaları şöyle;

 

“Elazığspor’un 39 Milyon Borcu Var”

“Başkanımız Sedat Karataş’ın istifasıyla birlikte bir genel kurul sürecine girildi. Bu istifanın amacı ve mesajı çok açık ve netti. Bu istifayı blöf olarak yorumlayanlar oldu. Planlı bir şekilde yapıldığını söyleyenler oldu. Fakat bu istifanın tek bir amacı vardı. O da Elazığspor’u, tartışılan, yaşanılan bu tartışmaların içerisinden çıkartıp, yeni, daha güçlü Elazığspor’u en az bu yönetim kadar iyi yönetebilecek yeni bir yönetimin oluşmasını sağlamak ve bu anlam da iş adamlarımızın, Elazığspor’a gönül veren ve bu işi üstlenebilecek yöneticilerimizin önünü açmaktı. Fakat yaklaşık bir aylık süre içerisinde, bu genel kuruldan neredeyse Elazığ’da uçan kuşun haberi bile olmasına rağmen, maalesef bugün görüldüğü üzere genel kurulumuz toplanamadı. Daha acısı hiçbir yönetim de bu genel kurulda aday olmaya talip olmadı. Geçen yıldan bugüne kadar geldiğimiz sürede Elazığspor’un durumu aday olunamayacak bir düzeyde mi diye bakarsak, asla böyle bir tablo karşımızda değil. Belki genel kurul yapılıyor olsa idi, mali tablolarla ilgili bugün daha detaylı bilgiler verecektik. Geçen yıl biz görevi teslim aldığımızda Elazığspor’un 100 milyon TL borcu vardı. Geçtiğimiz sezonunun da yaklaşık 20 milyon TL’ye yaklaşan bir külfeti vardı. Bu maliyetle beraber 120 milyon TL’lik bir yük vardı karşımızda. Şu an geldiğimiz noktada Elazığspor’un, her şey dahil 39 milyon TL borcu var. Bu 39 milyon TL’lik borç, TFF 1. Lig’de oynayan bir kulübü almamak için veya bu yükün altına girmemek için hiçbir şey. Belki bu borç sıralamasıyla en iyi takımlar sıralamasında ilk beşe dahi gireriz bu ligde. Elazığspor’u getirdiğimiz bir yılda şu manzarayla karşılaşmak üzüntü verici. Beklentimiz yeni yönetim adayı olması ve bizim devrettiğimiz noktada o bayrağı taşımasıydı. Fakat maalesef bu yönetim talipli olmadı. Bu süreçte reklam amacıyla adı gazetelerde çıkan başkan adayları çıktı. Bugün salonda kendilerini göremedik. Elazığspor ne kaybettiyse kendi menfaatlerini gözetmesi arzusu talebiyle geldi. Şunu söylemek gerekir sosyal yazılı görsel medyada olsun şu tür yorumlar yapıldı, Elazığspor kayyuma kalacak kapanacak. Yönetim kurulu başkanımız istifasını açıkladı. Bu süreçte yapılması gereken işleri yapmaya devam ettik. Yine takımdan kopmaması gereken futbolcularımızın ödemelerini yapmaya çalıştık. Bunlardan biri Tom’dur. Peşinatını ödedik. Takımızım futbolcusu olarak kalmamızı sağladık.”

 

“Kayyuma Bırakmamız Söz Konusu Olamaz”

“Sayın Belediye Başkanımız Mücahit Yanılmaz da açıkladı, bu takım sahipsiz kalmaz. Bu kulüp layık olduğu yere gidene kadar mutlaka bir sahibi olacaktır.  Genel kurul toplanmadı. Bu bir olağanüstü genel kuruldu . Toplanamadığı için şu anki mevcut yönetim görevine devam ediyor. Elbette ki kayyuma bırakmamız söz konusu olamaz. Kayyum kulübün isteği doğrultusunda atanır ama böyle bir şey bizim açımızdan mümkün değil. Şunu da açıkça belirteyim, bir aday olsa dahi biz Elazığspor’u kurda, kuşa yem etmeyiz. Elazığspor’un başına geçecek yönetim, Elazığspor’u layık olduğu yere götürecek vizyonda ve iradede bir yönetim olması gerekir ki, bugün gördüğümüz kadarıyla böyle bir yönetim talip olmadı. Bizler yine kaldığımız yerden devam edeceğiz. Yine kulübümüzü en iyi şekilde temsil etmeye, Elazığ’ımızı en iyi şekilde temsil etmeye gayret göstereceğiz. Önümüzde birçok problem var ama bunları da Allah’ın izniyle, Allah’ın yardımıyla, sizlerin desteğiyle aşacağız.

 

 “Başkanımızın İstifası Kabul Edilmemiştir”

“Herhangi tartışamaya neden olmamak için bu istifa mevcut yönetim kurulumuz tarafından kabul edilmemiştir. Sedat Karataş Elazığspor kulübü başkanı olarak devam edecektir. Bu süreçte taraftarlarımızdan Allah razı olsun. Bir kulübün sahip çıkan taraftarı olmazsa anlam ifade etmez. Sosyal medyada vermiş olduğu destekler, yürüyüşler Elazığspor’un cesaretini artırdı. Teşekkür ediyorum.”

 

“Elazığspor’u Kurda Kuşa Yem Etmeyeceğiz”

“Özellikle bu süreçten sonra ben Elazığspor kulübü başkanlığına adayım kaynaklar, projeler şunlar diyen gelen, kulübü daha iyi yerlere götürecek olursa karar alıp devretmeye şu anda hazırız. Elimizden gelenin en iyisini yapmaya devam edeceğiz. Böyle bir ortam oluşmuyorsa Elazığspor’u kurda kuşa yem etmeyeceğiz.”

Elazığspor Haberleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tunceli'de kar ve tipiye yakalanan 301 kişi kurtarıldı
Tunceli'de kar ve tipiye yakalanan 301 kişi kurtarıldı
Benzin ve motorine zam!
Benzin ve motorine zam!