Advert

Elazığspor Başkanı Yumakgil, anjiyo oldu

Kalp damarlarında tıkanıklık tespit edilen Elazığspor Başkanı İrfan Yumakgil, uygulanan anjiyografi yöntemi ile sağlına kavuştu.

Elazığspor Başkanı Yumakgil, anjiyo oldu
Elazığspor Başkanı Yumakgil, anjiyo oldu  www.haberelazig.com

Göğüs ağrısı, çabuk yorulma ve halsizlik şikayeti ile Hastaneye başvuran Elazığspor Başkanı İrfan Yumakgil’in kalp damarlarında tıkanıklık tespit edildi. Ardından tedavi altına alınan Yumakgil’in yüzde 99 tıkalı olan damarına, Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Necati Dağlı tarafından anjiyografi yöntemi ile stent takıldı. Sağlına kavuşan Yumakgil’in iki damarında daha tıkanıklık olduğu ve ilaç tedavisi alacağı öğrenildi.

Geçen hafta hastalandığını belirten Elazığspor Başkanı İrfan Yumakgil, “Belirtilerin kardiyolojide çıkacağını söylediler. Necati hocam ilgilendi. Tıkalı damarla tespit edildi. Damarına stent takıldı Diğer bazı damarlarda yüzde 50 durumunda tıkalı. Şuanda kendimi iyi hissediyorum. Hocamın yapmış olduğu operasyona ailem, Elazığspor ve şahsım adıma teşekkür ediyorum” dedi.

Yumakgil’in göğüs ağrısı, çabuk yorulma ve halsizlik şikayeti ile geldiğini aktaran Prof. Dr. Necati Dağlı, “Başkanımıza efor testi yaptık. Efor testi kötü çıktığından dolayı planlı bir şekilde koroner anjiyografi planladık. Bir damarında yüzde 99 darlık saptadık. O damara  bir tane stent koyduk. İki damarında daha yüzde 30 ve 50’lik darlık vardı. O damarlar için ilaçla tedavi yöntemi uygulayacağız” diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ramazan Bayramı tatili kaç gün oldu?
Ramazan Bayramı tatili kaç gün oldu?
Pompalı tüfekle eve saldırdılar
Pompalı tüfekle eve saldırdılar