Elazığ'ın Çehresini Değiştirecek Yeni Proje

Elazığ Belediyesi’nden Bir Marka Proje Daha Elazığ Belediyesi tarafından 66.000m2’lik bir alanı kapsayan ve şehre yepyeni bir kimlik kazandıracak Kent Meydanı Mimari Proje yarışmasına katılım süreci tamamlandı. Ulusal düzeyde düzenlenen yarışmaya katılan 19 proje arasından jüri üyelerinin değerlendirmeleri sonucu dereceye giren ilk üç proje belirlendi

Elazığ'ın Çehresini Değiştirecek Yeni Proje
Elazığ'ın Çehresini Değiştirecek Yeni Proje

Geçtiğimiz Ocak ayında mimar ve mühendislerden oluşan Seçici Kurul tarafından başlatılan saha incelemesi ve teknik toplantıların ardından ulusal düzeyde başlatılan Kent Meydanı Mimari Proje yarışması sonuçlandı. Öğretmen Evi önü, Çayda Çıra Parkı, Ahmet Aytar Meydanı, Mehmet Akif Ersoy Lisesi ve yanındaki okul alanlarıyla birlikte, yeni Valilik binasına kadar geniş bir alanda oluşturulacak Kent Meydanı Mimari Proje yarışmasına 19 proje başvurusu yapıldı.
Mimar ve mühendislerden oluşan Seçici Kurul tarafından yapılan değerlendirme sonucunda, ilk üç proje belirlenirken, yarışmaya katılan 3 projeye de mansiyon ödülü verildi.
 
Yaklaşık 66.000m2’lik bir alan üzerinde hayata geçirilecek proje ile şehre tören, kutlama, konser, miting gibi etkinlikler için geniş bir meydan kazandırılırken, proje kapsamında yer alacak yeraltı otoparkı ile de şehrin otopark ihtiyacı önemli ölçüde giderilecek.
Şehrin kimliğine ve gelecek vizyonuna uygun olarak şehir insanının ihtiyaçlarını karşılayacak olan proje doğrultusunda ayrıca alan etrafında yer alan binalarda da görüntü kirliliğinin oluşmaması için sağlıklaştırma çalışmaları yapılarak, saha projeyle uyumlu hale getirilecek.
 
BAŞKAN YANILMAZ: “ŞEHRİMİZE YENİ BİR MARKA KAZANDIRACAĞIZ” 
Elazığ Belediyesi Merkez bina girişinde sergilenen projelere ilişkin bir değerlendirme yapan Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz projeye ilişkin yaptığı değerlendirmede katılımdan duyduğu memnuniyeti ifade ederek, “İlimiz için adeta simge haline gelecek bu önemli projeye dair düzenlenen yarışmaya katılım ve katılan projelerin kalitesi bizler için son derece sevindiricidir. Bu projeyle şehrimize yeni bir değer ve marka kazandırmış olacağız.” dedi.

Elazığ Belediyesi haberi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tunceli'de teröristlerin inlerine girildi
Tunceli'de teröristlerin inlerine girildi
Tır ile otobüs çarpıştı, çok sayıda yaralı var
Tır ile otobüs çarpıştı, çok sayıda yaralı var