Elazığ’da uygunsuz ürüne 38 bin TL ceza kesildi

Elazığ’da Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından 2017 yılı içerisinde yapılan denetimlerde bazı firmalara uygunsuz ürün ürettiği gerekçesiyle 38 bin TL ceza kesildiği bildirildi..

Elazığ’da uygunsuz ürüne 38 bin TL ceza kesildi
Elazığ’da uygunsuz ürüne 38 bin TL ceza kesildi
Elazığ’da Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından 2017 yılı içerisinde yapılan denetimlerde bazı firmalara uygunsuz ürün ürettiği gerekçesiyle 38 bin TL ceza kesildiği bildirildi.
Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada,”4703 sayılı “Ürünlere İlişkin Teknik Mevzuatın Hazırlanması ve Uygulanmasına dair Kanun” ve ilgili yönetmelikler doğrultusunda 2017 yılında toplam 226 denetim yapılmıştır. Bu denetimlerin 118’i ısıcam, pvc kapı pencere sistemleri, doğaltaş-mermer ürünleri, agrega ocakları, ısı yalıtım ürünleri, yapı kimyasalları, tuğla ve bims ürünleri, dış mekan döşeme-kaplama ürünleri, çimento, kireç, inşaat demirini kapsamaktadır. 108 denetim ise hazır beton santrallerine yönelik yapılmıştır. Ayrıca hazır beton tesislerinden her ay düzenli olarak numune alınmış ve Müdürlüğümüz laboratuvarında gerekli deneyler yapılmak suretiyle piyasaya uygun standartlarda hazır beton arz edilmesine yönelik denetimler gerçekleştirilmiştir” denildi.
Açıklamanın devamında ise,” Yapılan bu denetimler sırasında piyasaya uygunsuz ürün arz ettiği tespit edilen firmalara toplam 38 bin TL cezai işlem uygulanmıştır.Ayrıca müdürlüğümüze bağlı yapı malzemeleri laboratuvarında resmi ve özel inşaatlara ait bin 719 adet beton basınç deneyi ve 69 adet demir çekme deneyi yapılarak raporları düzenlenmiştir” ifadelerine yer verildi.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
560 AK Partili başkan aday yapılmayacak
560 AK Partili başkan aday yapılmayacak
10 bin bekçi alınacak
10 bin bekçi alınacak