Elazığ'da Suriye Saldırısı Kınandı

Elazığ’da bir araya gelen 46 sivil toplum kuruluşu (STK) Kerkük ve İdlip’ te yaşanan olayları kınadı.

Elazığ'da Suriye Saldırısı Kınandı
Elazığ'da Suriye Saldırısı Kınandı

Elazığ Öğretmenevi önünde bir araya gelen 46 STK, Kerkük’te resmi kurumlara sözde Kurdistan bayrağının asılmasını ve İdlip’te yaşanan katliama tepki gösterdi. 46 STK’nın adına açıklamada bulunan Elazığ Türk Ocakları Başkanı Birol Bulut 22 Mart tarihinde Talabani ve Barzani’nin aralarına Kerkük valisini de alarak Kerkük’teki resmi kurumlara sözde Kurdistan bayrağı astırma cüreti gösterdiklerini söyledi.

 

Emperyalist taşeronların yürüttükleri işgal politikalarına son vermediğini vurgulayan Bulut, "Barzani çetesi bu cesareti kimden aldığı açıktır. Bugüne kadar her türlü zulmü sineye çekip sağduyuyla hareket eden Türkmenler için kamuya ait binalara asılan bayrak, bardağı taşıran son damla olmuştur. Bir aşiretin kadim Türk yurtlarında köklü bir medeniyetin, koca tarihin, ecdat yadigarı bir vatan toprağının kaderiyle oynanmasına asla müsaade etmeyeceğiz” dedi.

 

İdbil’de yaşanan olaya sessiz kalınmasının mümkün olmadığını ifade eden Bulut, “Emperyalist güçlerin koruması altında zalim Esad’ın İdbil’e gerçekleştirdiği kimyasal saldırıda çoğu çocuk olmak üzere 100’den fazla insan katledildi. Bu mazlumların vebali bizde dahil olmak üzere tüm dünyanın boynundadır" diye konuştu.

elazığ stk haberleri elazığ kınama elaığ haberleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Milyonların yüzü gülecek!
Milyonların yüzü gülecek!
Ak Parti’de Tunsu Çiller sürprizi
Ak Parti’de Tunsu Çiller sürprizi