Elazığ’da Pedallar Otomobilsiz Bir Yaşam İçin Döndü

Bisikletliler Derneği Elazığ Temsilciliği Dünya Otomobilsiz Yaşam Günü Münasebetiyle Halka Açık Bisiklet Korteji Düzenledi.

Elazığ’da Pedallar Otomobilsiz Bir Yaşam İçin Döndü
Elazığ’da Pedallar Otomobilsiz Bir Yaşam İçin Döndü

Genel Merkezi İstanbul’da Bulunan ve 52 İl, İlçede Faaliyet Gösteren Bisikletliler Derneğinin Elazığ Temsilciliği, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünün de katkılarıyla 16-22 Eylül Avrupa Hareketlilik Haftasında Kutlanan Dünya Otomobilsiz Yaşam Günü Dolayısıyla Tüm Türkiye’dekiTemsilcilikleriyle Eş Zamanlı Olarak Otomobilsiz Yaşama Dikkat Çekmek Amacıyla halka açık bisiklet turu düzenledi.

 

Bisiklet Turuna Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Mustafa Pirinçci, Müdürlük Personeli, Bisikletliler Derneği Elazığ Temsilcisi Murat Bahçeci ve Çok Sayıda Bisikletli Katıldı. Tur Park 23 Karşısında Başlayıp, Karayolları Önünden, Vali Fahribey ve Gazi Caddesinden geçilerek Ahmet Aytarmeydanında son buldu. Tur sonunda katılımcılara ve halka Su ve Meşrubat ikram edildi.

 

Bisikletliler Derneği Elazığ Temsilcisi Murat BAHÇECİYaptığı açıklamada:

 

“Bisikletliler Derneği olarak 2008 yılından beri İstanbul merkezli Türkiye genelinde 52 İl ve ilçede 492 asil 80.000 fahri üyesi olan büyük bir Sivil Toplum Kuruluşuyuz. Bu bağlamda Hem Bakanlıklar nezdinde hem Tüm Türkiye’de bisiklet kültürünün geliştirilmesi, yaygınlaştırılması ve iletişimin sağlanması amacıyla, çalışmalarını yürütmektedir. 

Bizler de Düz Bir Ovaya Kurulmuş Olmasına Rağmen Motorlu Taşıtların Daha Çok Tercih Edildiği Elâzığ’ımızda Bisiklet Kültürünün Geliştirilmesi ve Yaygınlaştırılması Amacıyla 2015’de Derneğimizin Temsilciliğini Kurmuş Bulunmaktayız. Bu Bağlamda Şehrimizin Doğal ve Kültürel Zenginliklerimizin Ön Plana Çıkması ve Halkımızın Bisiklet Kültürünü Önemsemesi Amacıyla Sürekli Olarak Kültürel, Sportif ve Gösteri Turları Organize Etmekteyiz.

“Bilindiği üzere hem Ülkemizde Dünyamızda Küresel ısınmanın etkilerini çok daha net görmekteyiz. Bunun yanı sıra ülkemizde de En büyük problemlerden birisi ise obezite ile mücadeledir. Bu bağlamda Karbon salınımının azaltılmasında, şehirlerimizin trafiğinin azaltılmasında ve obezite ile mücadelede kullanılabilecek en köklü çözüm kuşkusuz ki Bisikletli ulaşımdır. Bizler ise tam da bu noktaya temas etmek için bugün burada otomobilin gaz pedalı yerine bisikletin pedalına basıyoruz. Bize desteklerinden dolayı Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne Teşekkürü Bir Borç olarak biliyoruz.

Tüm halkımıza katılımlarından dolayı teşekkür eder herkese iyi pedallamalar dileriz”

 

Şeklinde açıklamada bulundu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Araç sahipleri dikkat! Yeni düzenleme kabul edildi
Araç sahipleri dikkat! Yeni düzenleme kabul edildi
Bu tilkiler her gün lokantada
Bu tilkiler her gün lokantada