Elazığ’da Mehmetçik kütüphane yaptı

Mehmetçik'ten öğrencilere kütüphane.

Elazığ’da Mehmetçik kütüphane yaptı
Elazığ’da Mehmetçik kütüphane yaptı www.haberelazig.com

Elazığ'ın Kovancılar ilçesinde bir okulda Jandarma Özel Harekat Taburu tarafından yaptırılan kütüphane açıldı.  

Kovancılar İmam Hatip Orta Okulu ile Jandarma Özel Harekat Taburu tarafından yapılan 'Mehmetçik Kütüphanesi' açıldı. Açılışta askerleri gören öğrenciler, "Şehitler ölmez, vatan bölünmez, en büyük asker bizim asker" sloganı  attı. 

Okul Müdürü İshak Sakar, İlçe Jandarma Özel Harekat Komutanlığı ile ile birlikte Mehmetçik kütüphanesini hazırladıklarını ifade etti.

Mehmetçik kütüphanesinin açılışında öğrencilerle bir arada olmanın mutluluğunu yaşadığını belirten Kaymakam Hasan Gündoğdu, "Okumayan toplumlar kendini geliştiremez. Okuyup, ülkemizi daha güzel yarınlara taşımamız gerekiyor. Bu okulumuzu daha yeni açtık. Kovancılar'da 3 yıla yakındır görev yapıyorum, eğitim alanında çok iyi bir seviyeye geldik. Hemen hemen bütün okullarımızın bahçesinde bir semt sahası, müzik sınıfı oldu. Bu yıl yeni okulumuzun temelini attıktan sonra ilçemizde öğrencilerimiz tam gün eğitime geçecek. Devlet olarak hükumetimizin destekleriyle eğitime en büyük yardımı ve katkıyı sağlıyoruz" dedi.

Konuşmasını sürdüren Gündoğdu, "Bugün de Afrin'de şehadet mertebesine erişen Mehmetçiğimiz burada acaba Kovancılarlı öğrencilerimize neler yapabiliriz. Onların ülkemizin gelecek inşasında nasıl bir faydamız dokunabilir diye kendi imkanlarıyla okul idaremizden arkadaşlarla bir kütüphane tertip ettiler. Bu bizim için çok önemli, çok anlamlı" diyerek sözlerini tamamladı.

Kütüphanenin açılışına Kaymakam Hasan Gündoğdu, Belediye Başkanı Hacı Akpınar, İl Jandarma Komutan Yardımcısı Albay Recep Ort, JÖH Tabur Komutanı Yüzbaşı Ercüment Ercan, askeri personel, kurum amirleri ve öğrenciler katıldı.

kovancılar haber kovancılar haberleri kovancılar kütüphane elazığ kütüphane
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Koruma altındaki su samuru görüntülendi
Koruma altındaki su samuru görüntülendi
Tunceli'de teröristlerin inlerine girildi
Tunceli'de teröristlerin inlerine girildi