Advert

Elazığ’da koruma altındaki 2 dağ keçisi kaçak avcıların kurbanı oldu

Elazığ’da kaçak avcılar tarafından vurulan koruma altındaki 2 dağ keçisi telef olmuş halde bulundu..

Elazığ’da koruma altındaki 2 dağ keçisi kaçak avcıların kurbanı oldu
Elazığ’da koruma altındaki 2 dağ keçisi kaçak avcıların kurbanı oldu

Elazığ’da kaçak avcılar tarafından vurulan koruma altındaki 2 dağ keçisi telef olmuş halde bulundu.
Kovancılar ilçesi Yeşildere köyü mevkiinde köy muhtarı Ahmet Yılmaz ve köylüler, telef olmuş 2 tane erkek dağ keçisi buldu. Keçilerin avcılar tarafından vurulduğu anlaşıldı. Muhtar Yılmaz, Doğa Koruma ve Milli Parklar Elazığ Şube Müdürlüğüne haber verdi. Olay yerine gelen ekipler, inceleme yaptıktan sonra tutanak tuttu.
2 erkek dağ keçisinin kaçak avcılar tarafından vurulduğunu tahmin ettiklerini belirten köy muhtarı Ahmet Yılmaz, hayvanların 2-3 gün önce vurulduğunu, kaçtıkları yerde öldüğünü aktardı. Dağ keçilerinin neslinin tükendiğini belirten Yılmaz, "Yazıktır, nesilleri tükeniyor. 15 sene önce buraya birkaç tane keçi bırakıldı. 45 tane kadar oldular ama son 2 yıldır kaçak avcılar geliyor. Duyarlı arkadaşlar ekip göndermesi için ilgililere telefon ediyor ama ekip gelmiyor. Hafta sonları bende dedim ekip gelsin, arama yapsın diye. Bu hayvanların nesli bitti bitecek. Buradaki vatandaşlar görmüşler, uzun namlulu silahlar kullanıyorlarmış” diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Mehmet Gül     2018-01-08 Muhtemelen kaçak avcılar tarafından öldürülen ve nesli tükenmekte olan iki dağ keçisinin ölüsünü ve keçilerin öldüğü yeri ilgililere ve yerel medyaya bildiren yeşillere köyü muhtarına yaban hayata karşı taşıdığı doyarlılıktan dolayı kendisine içtenlikle teşekkür ederim nesli tükenmekte olan ve kaçak avlanan avcılar tarafından öldürülen o hayvanlar benzer bir olay bir batı Avrupa ülkesinde olsadı o ülkenin yöneticileri ne yapıp edip o kaçak avcıları bulurlardı nesli tükenmekte olan dağ keçilerini
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
OHAL dönemi sona erdi
OHAL dönemi sona erdi
150 bin TL kül oldu
150 bin TL kül oldu