Elazığ'da İmam Hatip Öğrencilerine Seminer Verildi

Elazığ’da imam hatip öğrencilerine “Şuurlu İmam hatipli Olmak” adlı seminer verildi.

Elazığ'da İmam Hatip Öğrencilerine Seminer Verildi
Elazığ'da İmam Hatip Öğrencilerine Seminer Verildi

Elazığ İmam Hatip Platformu ve İmam Hatip Lisesi Mezunları Derneği (ELİMDER) tarafından imam hatip öğrencilerine “Şuurlu İmam Hatipli Olmak” adlı seminer verildi. Edibe Can Konferans Salonunda düzenlenen ve Önder İmam Hatipliler Derneği Genel Başkanı Halit Bekiroğlu tarafından verilen seminere öğrencilerin yanı sıra, İl Müftüsü Yusuf Sarıkaya, İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Bağlıtaş, STK temsilcileri ve okul müdürleri katıldı.
İmam hatip öğrencilerin omuzlarında büyük bir yük olduğunu belirten İl Müftüsü Yusuf Sarıkaya, “Bol okuyun. Okumadan olmaz. Derslerinizi görüyorsunuz ama ders dışı kitaplarda okuyun. Şuurlu ve erdemli genç olun. Devletin tanıdığı imkanları iyi değerlendirin. Hayatta ne olursanız olun ama erdemli, vatanını ve devletini seven genç olun” dedi.
Şuurlu genç demenin idealist genç demek olduğunu ifade eden Önder İmam Hatipliler Derneği Genel Başkanı Halit Bekiroğlu, “İdealist genç ise derdi olan genç demektir. Bir derdiniz olacak. Ben 15 saat çalışarak Marmara Üniversitesi tarih bölümünü kazandım. Çünkü bir derdim vardı. İnandım ve ‘İstanbul’a gideceğim. Okuyup insanlara ve Müslümanlara hayırlı olacağım’ dedim. Derdim buydu ve Allah kapıları açtı. Kimimizin derdi iyi bir yazar, sporcu, sanatçı, alim ve mimar olmak olabilir. Ama bir derdimiz olması lazım. Kendi yeteneğiniz doğrultusunda o yeteneğinizi geliştirerek Türkiye’ye ve İslam dünyasına nasıl faydalı olabiliriz diye bu derdi taşıyacağız” diye konuştu.
Konferans görüş alışverişi ile sona erdi.
Elazığ haber Elazığ imam hatip Elazığ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tarihi başarı! Rekor geldi
Tarihi başarı! Rekor geldi
Herkesi sevindirecek haber: Artık ücretsiz olacak
Herkesi sevindirecek haber: Artık ücretsiz olacak