Elazığ'da Engelliler Günü Resepsiyonu Düzenlendi

3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle ilimizde Vali Murat Zorluoğlu ve eşi Sevcan Zorluoğlu'nun ev sahipliğinde Engelliler Günü Resepsiyonu düzenlendi.

Elazığ'da Engelliler Günü Resepsiyonu Düzenlendi
Elazığ'da Engelliler Günü Resepsiyonu Düzenlendi

Elazığ Valiliğinde, Beyazay Derneğinin ortaklığı ile eşli düzenlenen resepsiyona, Belediye Başkan Vekili Kazim Özgür ve il protokolünden birçok isim katılırken yanı sıra engelli aileleri ve basın mensupları katıldı.

“Aşmak İçin Haraket” temalı sinevizyon gösterisi ile başlayan resepsiyonda Elazığ’da yaşayan engelli vatandaşların engel tanımayan görüntüleri konu edildi. 

Resepsiyonda bir değerlendirmede bulunan Vali Murat Zorluoğlu, “Tüm engelli kardeşlerimizin Engelliler Günü’nü tebrik ediyorum. Hepinizin malumu engelli vatandaşlarımızla alakalı olarak son dönemlerde çok büyük adımlar atıldı. Çok büyük yeni hizmetler getirdik. Bu tür çocuklarımızın eğitim olanaklarının ne kadar farklı olduğunu en iyi bu çocuklarımızın anne babaları bilir. Bu çocuklarımıza ulaştırılan sağlık hizmetleri geçmişle kıyaslanmayacak kadar arttırılmıştır. Başta evde bakım hizmetleri olmak üzere engelli vatandaşlarımıza yönelik sosyal yardımlar hepimizin takdiri ve malumudur ki hakikaten çok büyük artış göstermiştir. Belediyelerimizin, kamu kurum kuruluşlarımızın; sokaklarımızın engellilere daha uygun hale getirilmesi için, gösterdikleri çaba takdire şayandır. Ancak bütün bunlar bu meseleyi çözdüğümüz anlamına gelmiyor.  Engelli vatandaşlarımızın hayatlarını daha da kolaylaştıracak yeni büyük adımlar atmaya ihtiyaç vardır. Bu kapsamda gerek hükümetimiz merkezi düzeyde gerekse valilikler olarak bizler yerel düzeyde  bu çalışmaları koordine etmeye gayret gösteriyoruz.  İlimizin engelli çocuklarımız ve kardeşlerimiz için daha yaşanabilir hale gelmesi ve daha yaşanabilir bir Elazığ olabilmesi için büyük gayret gösteriyoruz.  Elazığ’da ve Türkiye’de ne zaman ki sokaklarda daha az yardıma ihtiyaç duyarak  dolaşmaya çıkan engelli kardeşlerimizin sayısını artmış görürsem, ne zaman engelli vatandaşlarımız evlerine mahkûm olmaktan çıkarlarsa bu meseleyi o zaman tam anlamıyla çözmüş olduğumuza inanacağım.” dedi.

“Türkiye bu konuda gerçekten büyük adımlar atıyor” Yakın bir gelecekte engelli vatandaşlara yönelik ileri hizmetlerin olacağına değinen Vali Murat Zorluoğlu, “Türkiye bu konuda gerçekten büyük adımlar atıyor ve atılmaya da devam edilecek. İlimizde engelli dernekleriyle yakın bir iş birliği içerisinde çalışıyoruz.   Beyazay Derneği de bu derneklerden bir tanesidir. Özellikle bu “Aşmak İçin Hareket” projesi Türkiye geneli ses getiren bir proje oldu.  Cumhurbaşkanlığı makamı himayelerinde,  illerde bu derneklerin şubeleri Valilikler, Belediyeler bünyesinde bir iş birliği projesi ile engelli vatandaşlarımızla beraber spor yapmak ve spor vasıtasıyla da engelli-engelsiz insanların birbiri ile tanışması, kaynaşması, birbirini daha iyi anlayabilir hale gelmesi amaçlanıyor. Bizim ilimizde de önemli faaliyetler gerçekleşti. Bende bizzat bunlara katıldım ve katılmaya  devam edeceğim. Engelli kardeşlerimizi daha iyi anlayarak, onların gerçek ihtiyaçlarını daha iyi görerek onlara daha iyi hizmet verebileceğimize inanıyoruz. Bu projede emeği geçen Beyazay Derneğine ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Beyazay Derneği tarafından, Vali Murat Zorluoğlu adına yaptırılan pasta Vali Zorluoğlu ve engelli vatandaşlar tarafından kesilerek davetlilere ikram edildi. Vali Murat Zorluoğlu ve eşi Sevcan Hanımefendi konuklar arasında gezerek, engelli vatandaşlar ve aileleri ile yakından ilgilenerek sorunlarını dinledi.

Beyazay Derneği Başkanı Naci Demirpolat da katkılarından ve bu resepsiyonun düzenlenmesinden dolayı Vali Murat Zorluoğlu ve eşi Sevcan Zorluoğlu Hanımefendi’ye ve katılımcılara teşekkür etti.

Elazığ valiliği elazığ resepsiyon engelliler günü resepsiyonu Murat Zorluoğlu Sevcan Zorluoğlu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tunceli'de teröristlerin inlerine girildi
Tunceli'de teröristlerin inlerine girildi
Tır ile otobüs çarpıştı, çok sayıda yaralı var
Tır ile otobüs çarpıştı, çok sayıda yaralı var