Elazığ’da Ekonomi Bakanlığı ile istişare toplantısı

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odasında (Elazığ TSO) Ekonomi Bakanlığı İthalat Genel Müdürlüğü ve Doğu Anadolu İhracatçılar Birliği (DAİB) temsilcileri ile istişare toplantısı yapıldı..

Elazığ’da Ekonomi Bakanlığı ile istişare toplantısı
Elazığ’da Ekonomi Bakanlığı ile istişare toplantısı
Elazığ Ticaret ve Sanayi Odasında (Elazığ TSO) Ekonomi Bakanlığı İthalat Genel Müdürlüğü ve Doğu Anadolu İhracatçılar Birliği (DAİB) temsilcileri ile istişare toplantısı yapıldı.
Elazığ TSO tarafından koordine edilen toplantı kapsamında iş dünyasıyla ilgili, katılımcıların ithalat ile ihracat konusundaki beklentileri ile Ekonomi Bakanlığı’nın hizmet ve destekleri değerlendirildi.
İş dünyası temsilcileriyle görüşmeler yaptıklarını belirten Ekonomi Bakanlığı İthalat Genel Müdürü Ahmet Erkan Çetinkayış , “Ekonomi Bakanlığımız iş dünyası ile bir bütün olarak her zaman müşterek bir şekilde çalışmaktadır. Bakanlığımız bu anlamda iş dünyasına yönelik olarak bir çok destek ve program uygulamaktadır. İşte bu nedenle Elazığ’ın ihracatta önemli bir il olması vesilesiyle iş dünyası ile görüşmeler yapıp, başta bizim bakanlığımız olmak üzere iş dünyasının, farklı bakanlıklardan beklentilerini rapor edip değerlendirmek üzere bakanlığımıza sunacağız. Bununla birlikte ithalatta ve ihracatta haksız rekabetlerin yaşanmasınında önünü kesmek için iş dünyasının görüşlerini alıyoruz” dedi.
Hedeflerinin il ihracatını artırmak olduğunu aktaran Elazığ TSO Başkan Vekili Yusuf Zeki Kılışcı, “İlimizde ihracat seviyesinin yükselmesi, bölge ülkeleri ile yapılan ticaretin ve ihracatın artması, ilimizdeki ihracatçı firma sayısının yükselmesi anlamında genel müdürlüğümüz ve DAİB uzmanları iki günden beri sahada çalışmaktadırlar. Bugün de odamızda bu istişare toplantısını hep birlikte gerçekleştirerek, sorunların tespiti ve çözüm önerileri noktasında değerlendirmelerde bulunuyoruz”diye konuştu.
Elazığ TSO meclis salonunda yapılan toplantıya, Ekonomi Bakanlığı İthalat Genel Müdürü Ahmet Erkan Çetinkayış, Elazığ TSO Başkan Vekili Yusuf Zeki Kılışcı, yönetim kurulu üyeleri ve DAİB genel sekreterliği temsilcileri katıldı.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tunceli'de teröristlerin inlerine girildi
Tunceli'de teröristlerin inlerine girildi
Tır ile otobüs çarpıştı, çok sayıda yaralı var
Tır ile otobüs çarpıştı, çok sayıda yaralı var