Elazığ’da bayram yoğunluğu

Elazığ’da Ramazan Bayramı öncesi tarihi kapalı çarşı ve Şira Meydanında alışveriş yoğunluğu yaşanıyor.

Elazığ’da bayram yoğunluğu
Elazığ’da bayram yoğunluğu  www.haberelazig.com

Bayrama hazırlanan vatandaşlar, kapalı çarşıda bayram şekeri, orcik, pestil gibi ürünler alırken Şira meydanından ise bayramlık kıyafet alıyor.  Ramazanın ardından bayramında bereketi ile geldiğini dile getiren esnaflar, yoğunluk yaşadıklarını ifade etti.

Bayram alışverişinin yoğun geçtiğini belirten tuhafiyecilerden Suat Özkara, “Buralar giyim üzerine yoğunlaşmış yerler. O yüzden buraya her kesim geliyor. Her kesime ve kültüre hitap edebiliyoruz. İlçelerden  ve merkez  köylerden vatandaşlar geliyor. Bizde esnaflar olarak elimizden geldiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Her kesimin kültürüne göre kıyafetlerle yardımcı olmaya çalışıyoruz. Bayram alışverişleri iyi gidiyor. Allah herkese hayırlı ticaret yapmayı nasip etsin” dedi.

Bayram haftasında kapalı çarşının kalabalık olduğunu aktaran kapalı çarşı esnaflarından  Mustafa Köse ise, “Bu hafta bayağı kalabalık oldu. Genelde ceviz, nişasta, un, baklavalık malzemeler daha çok satılıyor. Birde dışarıya gidecek olanlar  hediyelik olarak orcik, pekmez, pestil ve hediyelik paketler alıyorlar. Her bayram olduğu gibi bu bayramda bereketiyle  geliyor. Allah insanlara yardım ediyor” diye konuştu.

Çok güzel bir satış olduğunu dile getiren esnaflarından Mustafa Sesli ise “Şekerler 5 liradan başlıyor 65 TL’ye kadar mevcut. İşler yoğun. Hem seçim hem bayram telaşesi olarak yoğunluk yaşıyoruz. Tarihi kapalı çarşı olduğu için biraz daha yoğun” şeklinde ifade etti.  Vatandaşlarda, her bayram öncesi olduğu gibi bu bayram içinde alış veriş yaptıklarını aktardı.

escort kızlar
elazığ alış veriş
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çetin geçen kış dağ keçilerini de etkiliyor
Çetin geçen kış dağ keçilerini de etkiliyor
Tunceli'de kar ve tipiye yakalanan 301 kişi kurtarıldı
Tunceli'de kar ve tipiye yakalanan 301 kişi kurtarıldı