Elazığ'da Basınçlı Sulama Sistemleri Eğitimi Başladı

Elazığ’da çiftçilere, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından, Projeli Sulama Eğitimleri 10. Kalkınma Planı kapsamında basınçlı sulama sistemleri eğitimi verilmeye başlandı.

Elazığ'da Basınçlı Sulama Sistemleri Eğitimi Başladı
Elazığ'da Basınçlı Sulama Sistemleri Eğitimi Başladı


İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü toplantı salonunda 10 gün sürecek olan eğitimde çiftçiler, Ziraat Mühendisi Nihal Altıntaş ve Ahmet Öztürk tarafından, toprak, bitki, su ilişkileri, debi, sulamada kullanılan pompalar, yağmurlama ve damla sulama sistemleri hakkında bilgilendirilecek. Eğitim sonrası kursiyerlere Milli Eğitim Müdürlüğü onaylı sertifika verilecek ve çiftçiler küçük, büyük ölçekli tarımsal işletmelerde, meyve ve sebze bahçelerinde, fidanlıklarda, kendi iş yerlerinde, park, bahçe, fabrika, otel, tatil köyleri gibi yerlerde çalışabilecek.
Elazığ’da bilinçli çiftçi ve kaliteli üretimin gerçekleşmesi için dönem dönem eğitim programları düzenlediklerini belirten İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Turan Karahan, "Tarımsal faaliyetler ile uğraşırken, tarımın en önemli ayaklarından biri olan sulama faaliyetlerinin de doğru bir şekilde yapılması gerekmektedir. İlimizdeki bu eksikliği gidermek için sulama sistemlerini doğru uygulamaya yönelik, hem basınçlı sulama sistemlerinin kullanımı hem de bireysel sulama sistemleri ile alakalı eğitim planladık. Siz değerli üreticilerimiz almış oldukları bu eğitimden sonra yapacağınız tarımsal faaliyetlerden daha kaliteli ürünler elde edeceksiniz. Bu eğitimlerden sonra çiftçilerimiz geleneksel tarım uygulamalarını bırakıp modern tekniklerin uygulanmasını gerçekleştirecektir” dedi.

Elazığda sulama eğitimi elazığ basınçlı sulama sistemleri basınçlı sulama sistemleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tarihi başarı! Rekor geldi
Tarihi başarı! Rekor geldi
Herkesi sevindirecek haber: Artık ücretsiz olacak
Herkesi sevindirecek haber: Artık ücretsiz olacak