Elazığ'da Atatürk'e çirkin saldırı

Atatürk'e yapılan çirkin saldırıların bir yenisine Elazığ'da rastlandı.

Elazığ'da Atatürk'e çirkin saldırı
Elazığ'da Atatürk'e çirkin saldırı www.haberelazig.com

Elazığ şehir merkezinin en işlek caddesi olan Gazi Caddesi'nde, öğretmen evinin hemen önünde bulunan Atatürk Anıtı'nın yüzü siyah bir bezle kapatılıp boynuna 'yobaz' yazısının asıldığı görüldü.

Atatürk'e yapılan çirkin saldırıların son halkası Elazığ oldu.

Elazığ şehir merkezinin en işlek caddesi olan Gazi Caddesi'nde, öğretmen evinin hemen önünde bulunan Atatürk Anıtı'nın yüzü siyah bir bezle kapatılıp boynuna 'yobaz' yazısının asıldığı görüldü. Bugün sabah saat 06.15 sularında işe giderken Atatürk Anıtı'na yapılan bu çirkin saldırıyı gören bir vatandaş Atatürk Anıtı'nın fotoğrafını çekip 155'i arayarak polise ihbarda bulundu.

Cadde üzerinde çok sayıda mobese kameraları olmasına ve anıtın arkasında otobüs duraklarının bulunmasına rağmen böyle bir saldırının nasıl gerçekleştirilebildiği ise henüz bilinmiyor.

Son zamanlarda Atatürk'e ve Atatürk heykellerine yapılan çirkin saldırılar çoğalmış durumda. Yurdun çeşitli bölgelerinde gerçekleştirilen bu tür saldırıların failleri ya bulunamıyor ya da bulunanlar 'meczup' denilerek serbest bırakılıyor. Bu tür saldırıların seçim dönemine giren Türkiye'de gergin olan toplumun daha da gerilmesine yol açabileceği uzmanlar tarafından belirtiliyor. Olayla ilgili olarak Elazığ Valiliği'nin basın açıklaması yapması bekleniyor.

KAYNAK: YENİ MESAJ GAZETESİ

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Enflasyon rakamları açıklandı
Enflasyon rakamları açıklandı
Kredi çekeceklere müjde!
Kredi çekeceklere müjde!